• Головна
  • Що робити, якщо не заряджається акумулятор в ноутбуці
Новини компаній
10:54, 4 лютого 2020 р.

Що робити, якщо не заряджається акумулятор в ноутбуці

Новини компаній

Коли виникають проблеми з зарядкою ноутбука, багато користувачів відразу змінюють батарею на нову. Звичайно, акумулятор - расходник, розрахований на 3-4 тисячі циклів заряду-розряду, і з плином часу ємність знижується, стаючи нижче номінальної. Але немає ніякої гарантії того, що заміна акумулятора вирішить цю проблему. Gizmonews.ru розгляне три найпоширеніші проблеми і запропонує варіанти вирішення.

Що робити, якщо не заряджається акумулятор в ноутбуці , фото-1

Проблема: батарея на ноутбуці перестала заряджатися Трапляється, що акумулятор, який нормально заряджався, в один день перестав це робити взагалі. Сам ноутбук працює, батарея підключена коректно, але процес зарядки не йде, що підтверджується відсутністю напису на іконці стану батареї в треї. Є три способи вирішення цієї проблеми:

1. Повернення до початкових установок в BIOS Вимкніть ноутбука, вийміть з пристрою штекер блока живлення або від'єднати від розетки, потім витягніть батарею. Якщо ноутбук укомплектований знімним акумулятором, то переверніть його і відсуньте запірні елементи, які утримують батарею. Далі, натисніть кнопку включення і утримуйте в такому стані хвилину, після чого поверніть штекер живлення на місце, а ноутбук підключіть до мережі. Як тільки комп'ютер завівся - виходьте в BIOS, послідовно натискаючи клавіші F2, F12 або DEL. Скиньте налаштування до встановлених (пункт «Restore Defaults») і збережіть налаштування ( «Save and Exit»). Знову вимкніть ноутбук, утримуючи кнопку живлення ~ 5-7 секунд, вимкніть блок живлення і встановіть батарею. Якщо після під'єднання зарядки,
2. Видалення утиліт На деяких моделях ноутбуків встановлені утиліти, що стежать за станом зарядки. У них передбачена опція, що перешкоджає повній зарядці акумулятора і таким чином продовжує термін експлуатації. Якщо значок батареї в треї відрізняється від стандартного, значить це - ваш випадок. Сучасні ОС самостійно визначають відповідний режим роботи акумулятора і зарядки, тому небажано інсталювати на ноутбук сторонні додатки.
3. Заміна блоку живлення Сам блок живлення або штекер несправний. Перевірити це просто: вимкніть ноутбук, вийміть з розетки блок живлення, від'єднайте батарею, поверніть штекер на місце, підключіть блок живлення до електромережі та увімкніть пристрій. Якщо ноутбук не подає ознак життя, значить шнур або блок живлення вийшов з ладу. У цій ситуації допоможе тільки покупка нового.
Проблема: акумулятор підключений, але заряджається в повному обсязі Перевірте стан батареї. Для цього в ноутбуках з Windows 7 або 8 використовується штатна утиліта під назвою Battery Care, а для пристроїв з iOS передбачена програма Battery Health. Працездатність батареї визначається за параметрами: максимальна потужність (показник поточної ємності), номінальна і заявлена ​​(ємність нової батареї). А також знос батареї в процентному відношенні (чим вище значення, тим вище ймовірність виходу акумулятора з ладу).
Замінити батарею. При рівні зносу акумулятора вище 70% ймовірно, що причиною скорочення автономної роботи ноутбука саме він. У такій ситуації доведеться замінити батарею на нову. Якщо мова йде про ноутбук з незнімним акумулятором, то для заміни елемента живлення бажано звернутися в сервісний центр.
Провести діагностику програм. Якщо при перевірці стану акумулятора утиліта виявила відсутність серйозного зносу, навряд чи проблема в батареї. Розрядка може бути пов'язана з недавно встановленою програмою, яка працює у фоновому режимі, яка не дозволяє процесору перемикатися в режим економії енергії. Для виявлення причини зайдіть в «Диспетчер завдань» (Ctrl + Shift + Esc), проаналізувати використання процесора фоновими додатками, впорядкувати програми в списку по параметру використання процесора і деякий час поспостерігати за динамікою. Видаливши непотрібні програми, що працюють у фоновому режимі, ви збільшите тривалість роботи ноутбука від батареї.
Проблема: Неможливо зарядити телефон новий акумулятор Це набагато складніше. Якщо не заряджається нова, тільки що встановлена ​​батарея. У подібних випадках почніть зі скидання налаштувань BIOS, як було описано вище. Якщо після цього питання залишається невирішеним, перевірте маркування на предмет збігів з маркуванням колишньої батареї.

Стаття написана завдяки: Zeto.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...