Сучасний ринок отоплювальних котлів з кожним днем розширюється і не перестає дивувати своїм різноманіттям. Зараз асортимент котлів просто величезний: вони мають різноманітні параметри, дизайн, а також різні характеристики. Щоб зробити насправді правильний вибір, слід прислухатися до порад фахівців, тільки зможуть порадити, який котел краще за все підійде саме для Вашого випадку.

Слід пам'ятати, що вже при створенні проекту автономної отоплювальної системи, слід вирішити багато важливих питань. В першу чергу — питання стосовно технічного обладнання будинку. Головне, на що треба звернути увагу - це комунікаційні системи. Адже саме від їх якості буде залежати Ваш комфорт та мікроклімат всього будинку.

Як правило, найбільшим попитом на опалювальне обладнання користується восени, коли температура помітно падає. Обираючи опалювальне обладнання, перше, на що слід звернути увагу - це потужність твердопаливного котла. Також важливо акцентувати увагу на основних характеристиках теплоносія для даної отоплювальної системи. При цьому не останню роль відіграють параметри самого котла, а точніше - його розміри, вага, матеріал, з якого виготовлено теплообмінник, а також ціна агрегату в цілому.

Слід обов'язково звернути увагу на те, що потужність нагрівача, який працює з опалювальним котлом, не повинна бути менше потужності самого котла. Визначити, яка саме потужніть потрібна, які повинні бути розміри труб, якого рівня автоматизації обладнання буде достатньо для опалення того чи іншого приміщення, а також накреслити схему проводки з контурним опаленням може тільки досвідчений професіонал.

Для того, щоб хоч приблизно розрахувати потужність твердопаливного котла, необхідно зробити заміри самого приміщення: на кожні 10 кв.м потрібно 1 кВт енергії. Окрім цього, обов'язково слід додати додаткові 20%, які компенсують не враховані тепловтрати.

Найбільш оптимальним серед опалювальних котлів є газовий. Він має більшу потужність, аніж електричний котел, і одночасно не такий громіздкий, як котли на твердому паливі. Серед переваг опалювальних котлів на газу — доволі вискоий коеффіцієнт еффективності та не менш висока висока тепловіддача. Окрім цього, газові котли не шкодять здоров'ю людини та навколишньому середовищу, оскільки кількість шкідливих речовин при горінні палива просто мізерна. До плюсів газових котлів можна також додати їх довговічність та компактність — на відміну від твердопаливних котлів, газові не потребують спорудження додаткових приміщень під котельню та для зберігання сировини.

Котли на твердому паливі виграють за рахунок дуже великої потужності, здатності опалювати не тільки приміські будинки та дачі, а й навіть величезні виробничі приміщення. Але обов'язково слід взяти до уваги, що і місця вони потребують набагато більше.

Ще один вид опалювальних котлів — електричні котли, вони найбільш компакті, можуть розміщуватись навіть під вікном, не потребують спорудження димоходу та спеціальних приміщень і дуже зручні у використанні у звичаних житлових квартирах.