Вікна відносяться до числа світлопрозорих огороджень і повинні задовольняти технічним, акустичним і архітектурно-художнім вимогам. При цьому слід мати на увазі, що надмірне збільшення розмірів вікон і площі скління поряд з тепло-акустичним дискомфортом і викликає подорожчання будівництва, тому як 1 м 2 вікон в кілька разів дорожче 1 м 2 стіни.

У вікон є своя класифікація. В залежності від того, який розмір віконних прорізів у вашому будинку, вибирається тип профілю і ті елементи вікна, які можна було б відкривати. Таким чином, сучасна фурнітура надає можливість встановлювати відкидні, поворотні або поворотно-відкидні стулки (тобто відкриваються в одній або в двох площинах).

Двостулкові вікна виконуються як з середньою стійкою, так і без стійок.

Широкі вікна (від 150 см) з технічних міркувань слід виконувати тільки зі стійкою. Вузькі вікна виглядають набагато привабливіше без стійки, але в цьому випадку бажано застосовувати спеціальний профіль з ущільненням посередині і максимально вузький в перерізі.

Також вікна можна класифікувати виходячи з матеріалів їх рам. Сучасні матеріали і технології дозволяють надійно захистити приміщення від шуму і холоду, забути про фарбування і ремонт, про запітнілі вікна і про кватирки, що не відкриваються. Вікна нового покоління, що пропонує інтернет-магазин Перфект, збережуть свою свіжість і привабливість, не вимагаючи ні ремонту, ні спеціального догляду, протягом десятків років.

Особливу роль у віконних системах відіграє рама. Вона повинна якомога менше піддаватися деформаціям при перепадах температури і забезпечувати герметичність закривання стулок.

Важливою деталлю в якісному оснащенні є фурнітура. Справа в тому, що левова частка функціоналу навіть якісного і відмінно встановленого вікна лягає саме на неї: відкривання-закривання, відкидання, поворот, паралельне розсування і так далі. Тут непрофесіоналові можна довіритися тільки перевіреному імені виробника фурнітури, благо, що поважають себе, постачальники тримають цю інформацію відкритою і для більшої впевненості завжди на фурнітуру дають гарантію!

Функціональні показники вікна можна перевірити за сертифікатами, які вам повинен надати ваш постачальник. Адже це не гранітний щебінь, а досить складна конструкція, яка повинна володіти теплової, звукової та протипиловий ізоляцією, властивостями вентиляції, зливостійкістю, світлопропусканням, надійністю і протипожежною безпекою.