На жаль, площа більшості кухонь досить обмежена. При цьому в приміщенні повинно знаходитися чимало побутових приладів. Як зробити кімнату функціональною і зберегти місце?

Особливо актуальна проблема з розміщенням в приміщенні кухні великогабаритних побутових пристроїв. Безсумнівно, найбільшим з них є холодильник. Оптимальним варіантом буде вибір вбудованої техніки. Однак не всі бажають оформляти приміщення в сучасних стилях. В такому випадку, доведеться, принаймні, відмовитися від моделі side-by-side. Віддайте перевагу техніці стандартних розмірів. Якщо з місцем на кухні у вас  великі проблеми, можна замовити мініхолодильник. Він підходить для людей, які живуть самостійно або не люблять готувати в великих кількостях. Підібрати підходящий варіант агрегату ви зможете, відвідавши інтернет магазини побутової техніки в Україні  Largo. Тут представлений значний асортимент цих і інших приладів. Причому вартість на всі пристрої встановлена ​​помірна.

До слова, ви також можете ціни на смартфони переглянути на сайті Largo м. Тернопіль. Доставка проводиться по всій країні.

Однак повернемося до питання розміщення холодильника. Свіже кардинальне рішення для його розміщення може виникнути, якщо добре проаналізувати можливості приміщень сусідніх з кухнею. Найкращий варіант, коли поруч з нею розташована комора. У цьому випадку в перегородці між цими двома кімнатами робиться отвір за розміром холодильника. Весь агрегат розміщується в приміщенні комори, а в саму кухню виходять тільки його дверцята. Зазор між стіною і стінками холодильника закладають монтажною піною і обрамляють лиштвою. При цьому полки в коморі розміщують вище холодильника і перед ним. Конструкція кріплення полиць повинна бути швидко розбірна, щоб в разі необхідності отримати негайний доступ в будь-яку частину цього приміщення.

Таку ж комбінацію реально здійснити і з пральною машиною, якщо є бажання встановити її лицьову частину в межах кухні. Обирайте модель для цього із фронтальною загрузкою. Також таке рішення мождиве з мікрохвильовою піччю, якщо поєднати стінний проріз для неї з розташуванням на одній з полиць комори.

Набагато гірше, якщо поруч з кухнею розташовані зовсім інші кімнати. Самий невідповідний варіант – санвузол. Тут поєднане розташування між двох кімнат можливо тільки пральної машини, і лише за умови, що в неї  помірні зовнішні габарити. Наприклад, підійде варіант на чотири кілограми. На порталі ви зможете придбати таку машину від LG, BOSCH, Samsung, Electrolux. Якщо вона буде розташовуватися перед унітазом, то його доведеться переставляти під кутом до традиційного розташування. А щоб помістити пральну машину позаду унітазу, потрібно вибирати варіант з вертикальним завантаженням білизни. Сантехніку необхідно буде висунути вперед, подовживши всі комунікації змиву і подачі води. До того ж, ізоляцію зазору в проломі стіни доведеться робити особливо ретельно, щоб уникнути попадання в кухню сторонніх неприємних запахів. Зате в цьому приміщенні не виникне проблем з підключенням до комунікацій самої пральної машини.

Якщо кухня межує зі спальнею або залом, то це набагато краще, ось тільки кухонне обладнання на території цих кімнат буде виглядати безглуздо. З естетичної точки зору його доцільніше заховати в меблевій шафі або зробити для нього спеціальне декоративне облицювання. Заради кухонного простору доведеться жертвувати вмістилищем одного або декількох шаф.

Ще один недолік такого розташування: шум від працюючих агрегатів буде заважати спокійному сну або іншому проводженню часу. Наприклад, якщо таким чином ви встановлюєте холодильник, варто купувати варіант хоча б з показником в 35 дБ.

Найбільш проблемною в здійсненні буде ідея розміщення в цих приміщеннях пральної машини. Завдання приєднання до неї сантехнічних комунікацій може бути вирішено позитивно лише в разі суміжного розташування з іншого боку даного приміщення ванної кімнати або туалету. У будь-якому випадку під'єднання водопровідної труби і зливу доведеться ховати в масив підлоги, що викличе додаткові технологічні труднощі і матеріальні витрати.

Найголовніше в своїх сміливих проектах по суміщеному розміщенню кухонної техніки між суміжними приміщеннями не забувати, що ні в якому разі для цих ідей не можна задіяти несучі стіни і стіни з вентиляційними каналами.