Рейсмус (або рейсмусовий верстат) - це нструмент для роботи по дереву. Найчастіше рейсмусові станки використовують під час будівельних або теслярських робіт. Щоб вдало купити рейсмус, необхідно пам’ятати, що це верстат, який володіє великим набором функцій. Наприклад, з його допомогою можна розпилювати дерево на заготовки необхідної Вам товщини, коли необхідно виготовити рейки точних розмірів.

Як же відбувається процес деревообробки із застосуванням рейсмуса? Все насправді дуже просто. На горизонтальний стіл подається деревина, яку необхідно розпиляти. Потім, завдяки ножовому валу, який є ріжучим інструментом рейсмуса, матеріал розподіляється на однакові деталі. Іноді бувають і варіації цього процесу - в залежності від комплектації інструменту. Сьогодні на ринку електротоварів можна купити два типи рейсмусових верстатів - односторонні або двосторонні. На відміну від односторонніх, двосторонні рейсмуси оснащені двома лезами, одне з яких знаходиться безпосередньо на робочому столі. Крім того, деякі рейсмусові верстати для особливої зручності у роботі поєднують із фугувальними. Це відбувається за рахунок додавання до рейсмусового верстату фуганки і другого столу. Такі верстати часто називають фугувально-рейсмусовими верстатами.

За своїм призначенням рейсмуси також діляться на два типи - побутові і професійні. Побутові є меншими за вагою та розміром, проте професійні здатні виконувати набагато більший обсяг робіт. Також, відрізняються у побутових і професійних рейсмусах потужність, глибина різання, ширина леза, швидкість подачі матеріалу на стіл і інші показники.

Якщо у Вас виникають питання на які характеристики звертати увагу при виборі рейсмусового верстата, то ця стаття для Вас. Якщо Ви обираєте промисловий верстат, для найкращого професійного порівняння зверніть увагу на довжину столу стругання, максимальну та мінімальну товщину стругання, потужність двигуна, швидкість подачі та кількість ножів.

Вибираючи рейсмус, який підійде саме Вам у побуті, орієнтуйтеся не тільки на його технічні характеристики. Наприклад, одним з важливих параметрів вибору може стати довжина столу рейсмусового верстата. Її вибір залежить від довжини деревного матеріалу, який Ви збираєтеся обробляти рейсмусом. Якщо це довгі дошки, то для того, щоб їх положення під час роботи було більш стійким, краще вибирати рейсмусовий верстат зі довшим та міцнішим столом.