Чарівний бісер, саме його краса є головною причиною популярності. Вважалося, що ці крихітні різнокольорові бісеринки наділені магічною силою, під вплив яких легко потрапити. З бісеру роблять ексклюзивні прикраси, використовують як елемент декору, вишивають візерунки на сумках, жіночому одязі. Якщо ви захоплюєтесь мистецтвом вишивки з бісеру, то завжди є потреба у матеріалі високої якості. Рекомендуємо купити бісер оптом найкращої якості від чеського виробника.

Мистецтво вишивки бісером трудомістка, потребує терпіння, опрацювання дрібних деталей. Здавна дівчата власноруч розшивали свої наряди і деталі туалету бісером. Ця майстерність навіть стала обов'язковою в освіті.

Давайте трохи поговоримо про унікальний виріб — розглянемо кілька хвилюючих питань, які важливі при виборі бісеру, дізнаємося історію. Матеріал з чого він виготовлений — скло та пластмаса. Деякі часто плутають бусинку з бісером. Відрізняється бісер від намистини тим, що він не має правильної форми. Вираз «бусинка до бусинки» відноситься до каліброваного бісеру найкращої якості, форма і розмір яких не відрізняється від інших.

Щоб дізнатися якість бісеру, перевірте, як він контактує з водою, чи стійке його фарбування. Киньте кілька бісеринок в чисту воду на кілька годин і подивіться, вони змінили колір чи ні. Якісний бісер ніколи не злиняє!

Найбільш якісним вважається бісер з Японії та Чехії. Починаючи з XVI століття чеський бісер користувався попитом і цінувався за чистоту скла, ограновування, міцність. З'явилося чеське ноу-хау, бісер стали покривати емаллю.

З появою машин було втрачено професію склодувів і збільшено виробництво, звідси якість та ціна знизилася. Далі настає бурхливий розвиток фабричних виробів і бісерне рукоділля сходить нанівець.

Пожвавлення бісероплетіння припадає на 90-ті роки, коли з'явилася мода на «зроблене руками», товариство стало цінувати і звертати увагу на роботу з бісеру.

Сучасні дизайнери і майстрині своєї справи роблять неймовірні за красою прикраси, кольє, сережки і браслети, предмети декору в інтер'єрі. Неймовірні за своєю красою виходять дерева з бісеру. Для кожного виробу необхідний бісер не тільки різного кольору, але й форми. Найпоширеніший розмір — одинадцятий, він вважається зручним в роботі і оптимальним для майстринь-початківців. Також зустрічаються розміри від 5-8, чим менше бусинка, тим більше її номер.