Благословляти молоду сім’ю іконами – гарна традиція, яка бере своє коріння ще з прадавніх часів. На сьогодні весільні традиції не змінилися, і тому невід’ємним атрибутом даного обряду є зображення святих, яке стане оберегом для новоствореної родини і всього їх роду.

Про ікони та іконопис

Напевно жоден етнос не має скільки ликів святих, як український народ. Кажуть, що перша ікона, яка потрапила на українські землі, була написана св. Лукою. За іншою версією перші святі зображення потрапили на наші землі із Греції. Ікона, а також і сам іконопис пройшов свою метаморфозу та набрав зовсім інших традицій, правил і звичаїв, які у кожній країні були різні. Для прикладу, погляньте на чудотворні ікони (звичайно копії) Матері Божої (Володимирської, Холмської, Почаївської, Казанської, Ченстоховської, Турковицької), уважно розгляньте і ви помітите, що в кожного святого зображення інше обличчя. Спільним є глибокий сум, одвічна таємниця і блоговістя.

На сьогодні існує багато митців, які працюють у сфері іконографії. За весь час свого існування ікона набула унікальних притаманних рис, їх виконують різними техніками. Лики святих не втратили своєї духовності, так як справжні майстри їх пишуть не заради матеріального збагачення, а із-за великої духовної потреби. Такі ікони  несуть в собі велику силу, чистоту, позбавлені зовнішніх дефектів, мають свою загадковість.

Обираючи ікону на подарунок своїм дітям, чи для свого дому, не поспішайте з вибором і остерігайтесь підробок, не купуйте дешевих паперових іконок. Вибираючи лики святих пам’ятайте, ікона – це особлива річ, яка  маяє свою душу і входить у життя вашого роду назавжди. Хорошим варіантом є дерев’яні ікони на замовлення, які можна замовити в спеціалізованих майстернях чи магазинах.

Обрядовість та оберіг домівки

Ікони молодятам дарують батьки, або хрещені. У продовж всього весілля лики святих супроводжують молоду сім’ю, а під час весільної вечері їх розташовують на почесному місці (на столі біля молодих). Після весілля ікону забирає молодий і за давньою традицією заносить її у дім, де житиме нова сім’я. Ікону розміщують на ліжком, або ж на покутті. Частіше всього для благовіщення молодих обирають парні ікони – Богоматір з Сином та Ісус Христос, або ж Богоматір Проповідницю чи Богоматері Ніжності. Зображення святих  Миколая Чудотворця, св. Варвари, св. Пантелеймона, св. Юрія – святі реліквії, які повинні бути у домі кожної сім’ї і переходять з покоління в покоління. Ще більше інформації дізнатися про ікони, або ж придбати їх можна тут.