Електричним кабелем називають виріб, який має один або декілька провідників у захисному покрові й оболонці. Кабелі призначені для передачі електроенергії, оптичних та інших сигналів. У великому асортименті кабель електричний пропонує українська компанія «Італ-Техно». Найбільший попит з-поміж споживачів має високофункціональна продукція відомих італійських брендів Elettrocanali, Canalplast, BM Group, Conductix.
Складові частини електричного кабелю
До складу електрокабелю входять:
- Жила, по якій тече електрострум. Зазвичай вона мідна, дуже рідко – алюмінієва.
- Ізоляція для запобігання стікання струму в неправильному напрямку. Може бути виготовлена із силікону, поліетилену, ПВХ, фторопласту, стійкої гуми, спеціально обробленого паперу.
- Заповнювачі для усунення прогалин між частинами дроту та забезпечення герметизації. Як заповнювач використовують гумові чи пластмасові нитки, кабельну пряжу.
- Екрани, що мають захищати ланцюги від електромагнітних полів струму. Можуть бути виготовлені з напівпровідного паперу чи фольги (мідної, алюмінієвої).
- Оболонки з алюмінію, сталі, пластмаси чи іншого матеріалу для забезпечення цілісності внутрішніх елементів.
Чим складніша конструкція електрокабелю, тим надійнішим він буде у процесі експлуатації.
Види кабелів
Є такі основні види електричних кабелів:
- силові – для передачі змінного струму від підприємств до споживачів, розраховані в основному на напругу 10-35 кВ;
- керування – для передачі автоматичних або ручних команд;
- зв’язку – для обміну різночастотними сигналами;
- контрольні – для передачі інформації про стан елементів системи.
За кількістю жил розрізняють кабелі одножильні – для передачі постійного низькочастотного струму – та багатожильні – більш гнучкі та здатні витримувати високе навантаження.
Використання електричного кабелю
Кабелі ефективно переносять електричний струм, тому їх задіюють для облаштування стаціонарних систем його передачі. Електрокабелі використовують для обладнання підземної проводки та будівництва повітряних ліній електропередач, для створення сигналізаційних та мереж керування зі слабким струмом. Вони чудово підходять як для монтажу побутової електропроводки, так і для експлуатації у спеціальних умовах з використанням вогнестійких провідників. Кабелі використовують для організації проводки в різних будівлях: житлового призначення, виробничих, промислових.
У кожному конкретному випадку для максимального забезпечення надійної роботи системи потрібно враховувати марку кабелю та його технічні характеристики.