Кондиціонери нині належать до переліку найнеобхідніших побутових приладів. Головною їхньою функцією вважається охолодження, але сучасна техніка працює також на обігрів та осушення повітря. Під час вибору моделі багатьох турбує питання, як використання пристрою вплине на комунальні рахунки та мікроклімат приміщення. Фахівці радять звернути увагу на енергоефективність та додаткові опції.

ao27kQZxz9II3pXD3PkyZ_mHoIX-69H9kttanPcIRdY29T2fRsGEBmMyw-Ecf8AryMzUWTPj1VwocPMjUylgFjpnwHT5SKXx6Of9BTYkJhTX5suL1pf4IzuQJFsiurvI8UkMIWSLdqgMW0f6yVtCNoM

Скільки енергії споживає охолоджувальний пристрій

Основним споживачем електрики є нагрівальна та охолоджувальна побутова техніка. Тому варто вибирати пристрої, що мають «розумні» контролери або термостати та здатні ощадливо витрачати кіловати. То того ж важливі умови, в яких працюватиме прилад. Робота кондиціонера залежить від таких факторів:

  • площа приміщення;
  • теплоізоляція будинку;
  • потужність та налаштування;
  • зовнішня температура;
  • правильність монтажу.

Звичайні кондиціонери спліт-системи споживають третину від потужності, яку потім видають. У середньому це від 0,5 до 1 кВт, отже прилад на 2500 Вт забиратиме приблизно 0,8 кВт на годину. Вигідним придбанням стане інверторний кондиціонер із рівномірним регулюванням роботи компресора. Такі моделі споживають до чотирьох разів менше потужності, ніж видають. Це дозволяє створювати в приміщенні комфортні кліматичні умови, заощаджуючи на комунальних рахунках.

Що таке енергоефективність кондиціонера

Енергоефективністю називають здатність приладу продуктивно працювати, витрачаючи мінімум кіловатів. Вимірюється в коефіцієнті COP — що показник вищий, то менше енергії споживається для отримання бажаної температури. Для побутової техніки він становить від 2,8 до 4,0. Виробники вказують клас ЕЕ на етикетці та в інструкції пристрою. Він позначається літерами від A до G, де A — це найбільш ефективний, а G — найменш. Також є поліпшені моделі класів A+, A++ та A+++.

sKbJdTftd1AWlwJPi3CD6nypIb5RtTDMgFSrLyi6wZocfTiYgnzuSa-qerX5arHIIqZRoPmGuSkWp2yZIcMzHfQkuADDl9zbP8XcxPrwwaffrWDT9IKAu0mWbgl_NpD0_846TQWwU-KdJsUz8E-iZbo

Підвищення енергоефективності

Що вищий клас приладу, то раціональніше він витрачає електроенергію, а отже й кошти. Також є декілька шляхів підвищення ефективної роботи кондиціонерів:

  1. Розташування. Його слід продумати заздалегідь і враховувати під час встановлення. Зовнішній блок не має весь час контактувати з сонячними променями, а конденсатор потребує достатньо місця для відводу рідини.
  2. Налаштування. Часте вимикання та вмикання приладів неефективне, оскільки для повторного зниження температури витрачається більше електроенергії. Фахівці радять залишати кондиціонер увімкненим, якщо приміщення залишається менше ніж на 90 хвилин.
  3. Режими. Деякі моделі мають спеціальні «економічні» режими, які зменшують витрати. Від високої вологості влітку краще використовувати режим осушення Dry.
  4. Технічне обслуговування. Регулярні ТО та очищення фільтрів сприяють функціональній роботі та довготривалій експлуатації.
  5. Таймер. Налаштований індикатор часу автоматично вимикає пристрій після досягнення заданих параметрів.

Під час роботи кондиціонера двері та вікна мають бути зачиненими, а скло закрите жалюзі або шторами.