Проблема ігрової залежності актуальна для України не менше, ніж для багатьох інших країн світу з дозволеними азартними іграми. Для мінімізації шкоди цього згубного явища створено реєстр лудоманів. Крім того, працює спеціальна "гаряча лінія", на яку можна екстрено звернутися з проблемою ігрової залежності. І статистика свідчить про те, що дедалі більше людей користуються можливістю отримати таку допомогу.
Очевидно, що за такої доступності азартних ігор, яка спостерігається сьогодні, людям, які мають проблеми із самоконтролем складніше чинити опір бажанню пограти. У той час, як звичайна людина може без шкоди для себе створити аккаунт в 1win або в іншому відомому онлайн-казино, лудоману це робити протипоказано. Для додаткового контролю та підтримки і працює "гаряча лінія", яка з кожним місяцем стає все більш популярною.
Стало відомо, що експертами регулювальних органів було опрацьовано три тисячі п'ятдесят одна заявка - ця цифра дана станом на 28 грудня 2023 року. звернення юридичних і фізичних осіб підраховувалися разом, але також є й окрема статистика за кожною категорією, додатково подано цифри за регіонами.
Якщо говорити про тематику звернень, то переважна більшість із них стосувалася Реєстру осіб з обмеження доступу до азартних ігор - вони становили майже третину від загального числа. На другому місці - звернення щодо вхідної та вихідної кореспонденції, На третьому місці за кількістю звернень були питання, які стосувалися оформлення ліцензій на азартну діяльність - їх надійшло 250.
Цікаво, що від фізичних осіб надійшло значно більше звернень, ніж від юридичних, причому різниця була справді значною: 2600 проти 451.
Лідирує за кількістю звернень на "гарячу лінію" Київ - від киян надійшло понад тисячу звернень. Друге місце посідає Львів, третє - Дніпро, а замикають п'ятірку лідерів Одеса та Вінниця. Відповідно, зі Львова надійшло 467 звернень, з Дніпра - удвічі менше, Одеса цікавилася різними аспектами діяльності регулятора 136 разів, а Вінниця - 83 рази.
Цікаво порівняти надану статистику з цифрами попереднього року, коли всього за 365 днів на "гарячу лінію" комісії звернулося трохи більше ніж півтори тисячі осіб. Але водночас столиця України також була лідером за зверненнями - і різниця була досить несуттєвою: 2022 року з Києва надійшло 954 звернення, а 2023 року - 1183. Але тут усе цілком зрозуміло - найактивніше гральний бізнес розвивається саме в Києві, тож найбільше запитань надходить саме звідти.
Очікується, що у 2024 році інтерес громадян до сфери азартних ігор перебуватиме на досить високому рівні. Хоча низка експертів пророкують, що на ринку гемблінгу може початися великий "переділ".
Нагадаємо, що нещодавно набула чинності часткова заборона на азартні ігри в Україні. Зокрема, заборонні заходи торкнулися військовослужбовців ЗСУ.