Якщо ви вирішили купити камін, оформивши замовлення на сайті Kratki, то варто подумати не тільки про те, який вигляд матиме новий елемент інтер’єру, а й про практичні сторони. Попри те, що деревина є доступним паливом, її ціна вважається досить високою. Тому постає питання економії: чи можна зробити опалення каміном раціональнішим та ефективнішим за менших витрат палива? Хороша новина в тому, що це реально. Ми зібрали основні рекомендації фахівців, щоб ви могли збільшити теплову потужність каміна при зменшенні використання дерева.
Як правильно вибирати та зберігати дрова
Економія має починатися з правильного палива, тому насамперед потрібно розібратися, які дрова кращі для каміна. Існує кілька ключових чинників, на які потрібно звертати увагу під час вибору деревини:
- порода дерева — дуб, ясен, бук і береза є лідерами для опалення, адже мають високу теплотворну здатність;
- калорійність і тепловіддача — показують здатність і ефективність деревини віддавати теплову енергію, на це впливає щільність і вологість;
- щільність — перевагами м’яких дров вважають їхню легку вагу і невисоку щільність, що дає змогу простіше колоти та переносити сировину, але швидкість згоряння у них вища, ніж у твердих;
- вологість дров — оптимальний показник не повинен перевищувати 20 % вологи, інакше калорійність істотно знижуватиметься.
Щоб економно топити дровами, необхідно передбачити місце й умови для їхнього зберігання. Не можна сушити пні та величезні колоди. Деревину потрібно подрібнити до оптимальних розмірів, які відповідають вашому каміну. Якщо ви зберігаєте дрова на вулиці, виберіть суху і провітрювану зону, яка добре освітлюється сонцем. Створіть навіс, щоб захистити від дощу. Передбачте також підставку, щоб сировина не лежала на землі та не вбирала з неї вологу. Рекомендується складати поліна так, щоб між ними вільно циркулювало повітря.
Секрети економної топки дровами
Правильний вибір і використання палива, а також врахування всіх особливостей вашого каміна забезпечує максимальну енергоефективність навіть у найсуворішу зиму. Почніть з того, що заготуйте дрова потрібного розміру. Завжди тримайте біля каміна додаткові поліна, щоб у будь-який момент підкинути їх у вогонь. Розташуйте більші паливні елементи на дні каміна паралельно його отвору для кращої циркуляції повітря. Також можна використовувати спеціальні решітки та подушки.
Ефективне спалювання дров залежить також від властивостей каміна. Наприклад, відсутність зольника забезпечує повне згоряння деревини, а не її утилізацію у вигляді вугілля і золи. Надійна герметичність топки підвищує ККД. Важливо контролювати вентиляційні отвори для регуляції подачі кисню до вогню. Оптимальна тяга забезпечує мінімальне утворення диму і підтримує ефективне горіння. Під час розпалювання відкривайте заслінку на максимум, а потім регулюйте для рівномірного горіння.
Варто згадати й про температуру подачі повітря з вулиці. Що воно тепліше, то вища тепловіддача палива. Ефективним показав себе обмінник тепла, який встановлюється неподалік від будинку. Він допомагає нормалізувати температурний режим, забезпечуючи економію дров до 40 %. Це називають штучним методом рекуперації.
Переваги ефективного обігріву каміном
Як заощадити дрова, але при цьому забезпечити будинок теплом? Чому ця мета така важлива? Крім того, що економія палива береже ваш бюджет, це ще й зменшує негативний вплив на довкілля. У повітря викидається менше твердих частинок і диму. Освоївши основні техніки розпалювання і топки каміна, ви будете швидко і надовго наповнювати приміщення теплом. Розібравшись із різновидами деревини, зможете легко вибирати відповідні дрова і створювати їхні правильні комбінації для досягнення тих чи інших цілей. Наприклад, сосна дарує приємний хвойний аромат і приємне потріскування. Але через те, що така сировина виділяє дуже багато диму і кіптяви, її рекомендують використовувати для розпалювання або поєднувати з іншими породами.
Усього трохи знань і зусиль дадуть вам змогу істотно заощадити на використанні дров для каміна. При цьому ви не будете мерзнути або почуватися менш затишно.