При замовленні обладнання для ведення бізнесу здається, що POS-системи і POS-термінали – один термін, що позначає робоче місце касира. Але ці дві системи принципово відрізняються одна від одної за функціональними можливостями. Перед купівлею такого важливого обладнання, яке в широкому асортименті представлено на нашому сайті, пропонуємо ознайомитися з обома пристроями.

Значення абревіатури POS

POS (ПОС) розшифровується як точка продажів (Point Of Sales) або обслуговування (Point Of Service). Отже, ПОС-обладнання – це програмно-апаратне рішення, яке автоматизує роботу співробітника. Такі апарати призначені для запитування інформації про товар і приймання платежів від покупців.

На нашому сайті та за допомогою кваліфікованих співробітників Ви підберете обладнання, яке ідеально підходить Вашому бізнесу. Наведена нижче інформація допоможе бути в курсі особливостей і можливостей кожного пристрою.

POS-система

ПОС-система – це технічний і програмний комплекс, який призначений для повноцінної автоматизації робочого місця. Основу такого пристрою становить системний блок зі встановленим касовим програмним забезпеченням, а також фіскальний реєстратор з накопичувачем (ФН) для передачі інформації податківцям.

Додаткове обладнання, що входить до POS-системи:

  • грошові скриньки;
  • сучасна клавіатура;
  • табло покупця.

У ПОС-системи є 2 особливості:

  • Можна швидко замінювати будь-який вузол.
  • Є величезна кількість модифікацій для складання. У системі один реєстрований пристрій (фіскальний реєстратор), інше обладнання вибирає користувач.

POS-термінал

POS-термінал теж являє собою програмний і технічний комплекс, що дає змогу автоматизувати робоче місце. Компоненти в ньому такі самі, як у ПОС-системи (друкувальний пристрій, спеціальне ПЗ, дисплей тощо). Але на відміну від POS-системи, термінал реєструється як єдиний пристрій, тобто немає можливості змінювати його компоненти.

Термінали найчастіше застосовують у великих мережах міжнародного значення, у яких суворі вимоги до стандартизації обладнання та ПЗ. Рідкісні магазини використовують термінали, що пов'язано зі складною реєстрацією, специфічному ПЗ і дорогими комплектами.

Уточнюємо відмінності

Основна особливість, за рахунок якої POS-системи відрізняються від POS-терміналів, пов'язана з розташуванням блоку фіскальної пам'яті (ФП). Із цього випливають й інші моменти:

  • У ПОС-терміналі модуль фіскальної пам'яті вбудований у системний блок, тобто касовий і комп'ютерний вузли суміщені. У ПОС-системі модуль знаходиться в апараті, який друкує чеки (він і називається фіскальним реєстратором).
  • Реєстрація ПОС-терміналу проходить як цілісного комплексу, а в ПОС-системі потрібно поставити на облік тільки ККМ. Для реєстрації терміналу його потрібно везти в ІФНС практично в повному комплекті, а з системи можна взяти тільки фіскальний реєстратор.
  • До POS-системи можна вибирати різні периферійні пристрої, виходячи з необхідної функціональності. Наприклад, є можливість підключити торгові ваги. Термінали поліпшити не можна.
  • При купівлі ПОС-терміналу краще купувати дві моделі. Якщо зламається касова частина, потрібно буде нести в ремонт увесь пристрій, друга модель дасть змогу не переривати роботу торгової точки. У випадку з ПОС-системою достатньо купити запасний фіскальний реєстратор, який можна підключати замість того, що відмовив.
  • POS-термінали дешевші за POS-системи. Пов'язано це з тим, що остання є повністю укомплектованою і готовою до роботи системою.

Завдання у ПОС-терміналу і ПОС-системи одне – автоматизувати робоче місце касира. Обирати слід на основі специфіки Вашого бізнесу. Який би вибір ви не зробили, на сайті kanctorg.kiev.ua є відповідне рішення!