Розподіл людей на сов і жайворонків — не просто вигадка спеціалістів, а відображення реальних різниць у природних ритмах і активності. Вважати, що вихідні можуть замінити повноцінний відпочинок за весь тиждень — недоречна помилка. Щодо впливу тривалості сну на здоров'я, довгий сон може бути так само шкідливим, як і недостатній. Зокрема, якщо він триває понад 10 годин на добу, що, за деякими дослідженнями, може призвести до скорочення тривалості життя навіть більше, ніж недосипання.

Порівняння довгого та короткого

У нещодавньому дослідженні спеціалісти відзначили, що ті, хто спить менше ніж 7 г, відчувають дефіцит сну і не встигають відновити сили за ніч. Це призводить до проблем зі здоров'ям. Достатній сон потрібен для максимальної продуктивності, навіть щоб вдало провести час на https://top-casinos.com.ua/. Крім того, сон понад 10 годин, як правило, не є причиною, але може бути наслідком якихось хвороб. Початково людина може почати відчувати себе гірше, а потім помітити, що:

  • не відпочиває за 7-8 годин;
  • вимушена проводити в ліжку більше часу, ніж раніше, хоча вона раніше відпочивала добре.

У такому випадку лікар повинен перевірити, чи не виникла серйозна проблема, яка порушує структуру сну. Це явище коли за ніч дихання сплячого зупиняється сотні разів і сон переривається на дуже короткий час. Ця патологія:

  • погіршує якість сну;
  • з часом може стати одним з факторів, що збільшують смертність.

Тому, якщо раніше було достатньо 8, а тепер важко виспатися за 10-11, варто звернутися до лікаря. Але якщо людина завжди спить по 10 годин, то немає причин для хвилювання.

Користь від денного

Багато людей підтримують думку щодо його користі та намагаються, якщо умови дозволяють, лягти на годину-дві після обіду. Проте саме денний буде корисним лише за одного умови — якщо людина не переспить. У випадку, коли людина не виспалася вночі, варто приблизно о другій-третій годині дня поспати 20-30, максимум 45 хвилин. Це додасть бадьорості й підвищить продуктивність, але не завадить заснути ввечері й не порушить режим.

Однак, якщо людина лягла о 3 годині дня і встали в 6-7 вечора, вночі буде важко заснути, і через це порушується налагоджений режим. Також варто пам'ятати, що будильник може спрацювати в найглибшу фазу сну, що може призвести до пробудження в стані дезорієнтації. Тому не варто довго засипати вдень.