Відбілити дуже забруднену річ, а тим паче зберігати її такою протягом тривалого часу — завдання не з простих. Але якщо робити це правильно, то все можливо. Для цього потрібно не лише вибрати правильний порошок і режим прання. Є ще декілька секретів, дотримуючись яких ви завжди матимете білосніжний одяг, білизну.
Сортуємо речі правильно
Іноді цей момент опускається, щоб не ганяти напівпусту машинку, зекономити час. Але насправді дуже важливо сортувати одяг, текстиль:
- за кольором;
- за складом матеріалу;
- за ступенем забрудненості.
Деякі тканини бояться гарячої води, віджиму з великою кількістю обертів. Для білих і темних, кольорових речей використовують засоби для прання з різним складом. Відбілювати можна тільки білі тканини, і, знову ж таки, не всі. Чорний, яскравий одяг може полиняти й пошкодити світлі тканини. Надто брудний — сприяти утворенню плям на інших речах.
Як правильно прати білий одяг
Перед відправленням блузки, сорочки, шкарпеток до барабана, з них потрібно видалити забруднення (за наявності). Можна скористатися спеціальними мийними засобами для виведення плям, господарським милом. Вода має бути теплою, адже дуже гаряча здатна закріпити пляму, після чого вивести її буде складніше. Якщо з першого разу бруд не видалився, варто здійснити ще одне оброблення тканини. Для цього слід добре полити її мийним гелем, посипати порошком, натерти милом і залишити на деякий час. Найпростіше виводяться свіжі плями, незалежно від їхнього походження. Якщо вони застарілі, іноді не обійтися без радикальних заходів. Наприклад, використання плямовивідників із вмістом хлору. Але вони підходять не для всіх типів тканин. Наступний етап — прання одягу, домашнього текстилю в пральній машинці. Із цією метою можна скористатися засобом, якому ви довіряєте. Якщо ще не визначилися з продукцією — спробуйте порошки Денкміт. Бренд випускає різні варіанти засобів для догляду за одягом. Серед них є порошок для прання білих тканин. Активний склад сприяє глибокому проникненню у волокна та виведенню навіть застарілого бруду. Завдяки формулі «антиплями» порошок запобігає проникненню бруду глибоко в тканини. Буває, що з часом білі речі тьмяніють, отримують жовто-сірий відтінок. Відбілити їх допоможе кисневий відбілювач, спеціальна сода для прання. Із цією метою засоби потрібно додати до лотка для порошку. Найкраще вони виконують завдання в м’якій воді.
Особливості ополіскування
Білизну потрібно щоразу добре виполіскувати, видаляючи з неї залишки прального порошку. Речі для цього мають вільно переміщатися в барабані. Пів склянки соку лимона або одна склянка трипроцентного перекису водню сприяють тому, що білі речі сяятимуть білизною. Ультрафіолетові промені сонця після такої процедури додатково їх висвітлять.