Ключовим елементом для логічного завершення створення затишку в оселі є освітлення. Саме воно визначає атмосферу та зручність будь-якого простору та, навпаки, може зіпсувати наймодніший сучасний інтер’єр. Від правильного його вибору залежить не лише естетика середовища, але й наше самопочуття, що є найголовнішим критерієм. Освітлення допомагає нам залишатися продуктивними та спокійними, коли це потрібно.

Для чого потрібне якісне освітлення

Важливим аспектом є відповідність освітлення функціональному призначенню кожної зони. Саме тому є так багато різних видів джерел світла сьогодні: вони дозволяють створювати унікальну атмосферу в кожній кімнаті, де ми виконуємо різні повсякденні задачі. Наприклад, в робочому кабінеті необхідне яскраве та рівномірне світло для збільшення концентрації. Для цього обирається настільний світильник світлодіодний – він здатний на довгі роки забезпечити робоче місце яскравим світлом. Тоді як у зоні відпочинку використовується приглушене тепле світло, яке ідеально підходить для створення затишку. Технологічний прогрес дозволяє використовувати LED-освітлення, яке не лише економічне, але й може мати різноманітні кольорові тони. Це допоможе створити унікальну атмосферу приміщення. Такі технології особливо важливі під час створення інтер’єрного дизайну, де світло виступає не лише як джерело освітлення, але і як декоративний елемент.

Функції освітлення у конкретній кімнаті

В кожній кімнаті освітлення має виконувати свою виключну функцію. Велика кількість доступних моделей джерел освітлення дозволяє вам обрати підходящий варіант для конкретних кімнат. Лед світильники – це практичні моделі, які підійдуть як у кабінет, так і для створення домашнього затишку. Звертайте увагу на наступні особливості вибору освітлення в кімнати:

  • Спальна кімната. Головна її мета – це заспокоєння та відновлення сил протягом ночі. Саме тому ми повинні створити у ній таке освітлення, яке буде розслаблювати нашу нервову систему та допомагати засинати, зменшувати збудження. Для цього обираються невеликі джерела світла, такі як торшери, нічники тощо. Встановіть їх на такі місця у кімнаті, де вони зможуть виконувати свою функцію та створювати м’яке світло.
  • У кабінет обирайте світильники або лампи з високими можливостями яскравості. Проте звертайте увагу, щоб вони могли регулювати потужність освітлення: це потрібно для того, щоб уникнути перенапруження очей. Рекомендована яскравість для кабінетного освітлення – це 500-1000 люкс. Забезпечте рівномірне розподілення світла в приміщенні, уникайте сильних тіней. Додатково можна використовувати декілька джерел світла для різних зон.

Важливу роль грає температура лампи. Для вечірньої атмосфери більше підійде теплі кольори, а для роботи та збільшення продуктивності – холодні відтінки. Вони вимірюються в Кельвінах та визначаються від 3000-6400. Чим більше значення, тим холодніше світло.