Багато хто вважає, що будівництво багатоквартирного будинку починається з формування фундаменту та приступає до роботи без отримання належних документів. Помилка, що вигідніше збудувати будинок, а потім його узаконити. Але ця процедура тривала та недешева. Відповідно до чинного законодавства, для реєстрації права власності необхідно подати документ про те, що будівництво завершено та об'єкт введено в експлуатацію, акт введення в експлуатацію багатоквартирного житлового будинку.
У випадку якщо будівництво велося незаконно, такого документа не може бути. Навіть звернувшись до суду, узаконити будівництво без попереднього здавання його в експлуатацію не вийде. У будь-якому випадку уникнути адміністративної відповідальності та штрафу не вийде, тож краще одразу зробити все за законом. Фахівці нашої компанії розрахують, скільки коштує дозвіл на будівництво і допоможуть отримати акт введення в експлуатацію багатоквартирного житлового будинку в найкоротший термін.
Отримання дозволу на будівництво та технічний паспорт багатоквартирного будинку
Відповідно до чинного законодавства, дозвіл на будівництво є офіційним документом, на підставі якого можна розпочинати підготовчі та будівельні роботи. У нашій компанії працюють професійні співробітники, які готові прийняти замовлення на отримання дозволу на будівництво об'єкта будь-якої складності.
На першому етапі від замовника потрібно пакет документів:
- паспорт та ідентифікаційний номер (оригінал та копія);
- документ, що підтверджує правомірність використання земельної ділянки;
- проект будівництва будинку з нанесеними кордонами та розташуванням інженерних магістралей;
- нотаріально завірена довіреність (оригінал) на спеціаліста нашої компанії, який діятиме від вашого імені.
Перелік документів уточнює інспектор, який приймає заявку на надання послуги. У кожному конкретному випадку список може бути скорочено або розширено.
Схема отримання документів на введення багатоквартирного будинку в експлуатацію
Без дозволу на будівельні роботи можна зводити лише тимчасові споруди, до яких належать будинки без фундаменту. Усі інші об'єкти мають бути узаконені, тому потрібні дозвільні документи.
Спосіб видачі дозвільної документації залежить від категорії складності об'єкта.
Якщо майбутня споруда відповідає встановленим параметрам, до роботи можна приступати після оформлення технічного паспорта на багатоквартирний будинок.
Повідомлення про початок будівельних робіт надсилається до територіального управління містобудування та архітектури. Коли будівництво будинку завершено, подається декларація про готовність до здачі та введення багатоквартирного будинку в експлуатацію.
Фахівці «Лексстатус» знають усі нюанси, як оформити дозвіл на будівництво та техпаспорт на багатоквартирний будинок, як узаконити самобуд у багатоквартирному будинку та інші питання. Ми приймаємо замовлення будь-якої складності, надаємо комплекс послуг, беремо на себе всі обов'язки щодо оформлення документів та гарантуємо стовідсотковий результат. Наші співробітники будуть діяти від вашого імені та виконають роботу в найкоротші терміни.