Інвалідний візок з електроприводом під час використання не потребує докладання зусиль користувачем. Він надає можливість пацієнту бути максимально активним в приміщенні та на вулиці. Маломобільна людина може на ньому пересуватися на далекі відстані (до 40-50 км). Допускається їзда у кріслі по тротуарах, дорогах з поганим покриттям, нерівних та похилих поверхнях, у парках, магазинах, медичних закладах тощо.

Крісло коляска електрична важча за механічну і займає більше простору. Але при цьому рухається вона із заданою швидкістю без фізичних зусиль, руки користувача залишаються вільними. Їзда при цьому плавна, без зайвої вібрації, поштовхів. Деякі моделі дозволяють задати певний маршрут. Усе це дозволяє пацієнтам із ДЦП, серцево-судинними захворюваннями, слабкістю рук, паралічами верхньої та нижньої частини тіла тощо бути мобільними, незалежними без допомоги супроводжуючого.

Як влаштовані електровізки

Подібні крісла працюють від батарейок, які заряджаються від мережі. В середньому на зарядження йде до 8 годин, а час експлуатації становить 4 і більше годин. Усе залежить від типу акумулятора. Електродвигун дозволяє розвивати швидкість від 6 до 20 км/год.

Всі моделі пристосувань оснащені:

  • гальмами;
  • захистом від перекидання;
  • ременями безпеки.

Потовщені колеса і спеціальні підвіски дозволяють долати бордюри, нерівності на дорогах. Управління здійснюється за допомогою джойстика, кнопкових або сенсорних панелей, інтегрованих у підлокітник із боку провідної руки. Виробниками розроблено навіть спеціалізовані системи, які регулюються рухами голови, підборіддя чи диханням користувачів, паралізованих у верхній частині тіла.

Типи інвалідних візків на електроприводі

Пристосування поділяються на декілька типів. За призначенням вони бувають:

  • Кімнатними — невеликі маневрені моделі з відкидними підніжками, ширина яких обмежена дверними отворами. Оптимальний показник — до 60 см. Запас ходу без підзарядки — до 15 км за швидкості до 6 км/год.
  • Прогулянковими — важкі потужні коляски довго тримають заряд, здатні розвивати швидкість від 6 до 20 км/год. Їхня вага може сягати 165 кг, запас ходу в середньому становить 40 км.
  • З вертикалізатором — такі інвалідні коляски електричні забезпечують можливість переходу у вертикальне положення. Вони оснащені спеціальними страховими ременями, дозволяють включити в роботу м'язи, що не використовуються при сидінні, та виконувати роботу, недоступну в положенні сидячи, у тому числі дотягуватися до верхніх полиць.

Окремо слід виділити легкі та маневрені дитячі моделі з яскравим дизайном та модульною конструкцією, яка змінюється разом з дитиною. Підходять для використання з 4 років.

Щодо типу приводу, візки:

  • із заднім приводом — більш потужні та стабільні;
  • з центральним — маневрені;
  • з переднім — стійкі, але керувати ними важче.

Чи підходять  електровізки при ДЦП

Крісло інвалідне з електроприводом може використовуватися при ДЦП, адже такі конструкції дозволяють пересуватися за допомогою невеликого перемикача. Вони рекомендовані при обмеженій мобільності, проблемах з координацією у верхніх та нижніх кінцівках.

Часто лише такі моделі дають можливість пацієнтам вести відносно незалежний спосіб життя. Особливо, якщо при важких формах захворювання рухові здібності дуже обмежені, зокрема через слабкість рук. Такі пристосування безпечні та дозволяють боротися зі стигматизацією дітей із ДЦП, значно розширюють межі їхньої самостійності. Саме інвалідні візки з електроприводом для вулиці мотивують їх знайомитися з навколишнім світом, спілкуватися з однолітками, адаптують до життя.