В сучасному світі, де все більше поширюється тенденція екологічного виробництва та збереження ресурсів, концепція «ощадливого виробництва» набуває актуальності для багатьох галузей економіки.

Для забезпечення успішного інтегрування даної концепції існує спеціальна система сертифікації, яку зокрема проводить Krok Business School. За посиланням https://bs.krok.edu.ua/sertifikacija/sertifikacija-lean-iiblcr/ можна перейти на офіційний сайт школи та детально ознайомитися із курсами з оптимізації промислових процесів для підприємців та менеджерів 

Сутність концепції

Ощадливе виробництво – це підхід, спрямований на оптимізацію використання ресурсів, зменшення відходів та мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище. 

Даний підхід має наступні риси.

  1. Ощадливе виробництво спрямоване на оптимізацію використання енергії. Підприємства вдосконалюють технології та процеси, щоб зменшити енерговитрати та використовувати відновлювальні джерела енергії.
  2. Однією з ключових рис такого підходу є прагнення до мінімізації відходів. Підприємства організовують цикл їх переробки, або використовують для створення нових продуктів.
  3. Розвиток та впровадження новітніх технологій грають ключову роль у впровадженні ощадливого виробництва. Такий підхід передбачає максимальну автоматизацію виробничого процесу, використання Інтернету речей (IoT), аналіз даних та інші інноваційні підходи.

Про все це докладно розповідає українська школа бізнесу Krok Business School, фахівці якої дадуть максимально детальне розуміння даного підходу. 

Як пришвидшити впровадження нових практик на підприємстві

Починати процес інтеграції слід з ретельної оцінки поточного стану виробництва. Потрібно визначити основні джерела витрат ресурсів та виділити області для вдосконалення.

Далі має бути розроблений конкретний план дій для переходу до ощадливого виробництва. План повинен містити покрокову інструкцію, яка допоможе досягти поставленої мети. План має бути максимально реалістичним.

Що стосується навчання персоналу, то в цьому плані повинна бути сформована ініціативна команда, яка буде відповідальна за впровадження нової концепції роботи. До складу команди обов’язково повинні входити представники з різних відділів підприємства, які пройшли відповідні курси та мають повноцінне розуміння процесів впровадження систем ощадливого виробництва.

Бережливое производство: 8 эффективных инструментов и примеры удачного  внедрения системы