Аутизм, РАС (розлад аутистичного спектра) належить до серйозних відхилень, при яких проявляється негативний вплив на розум людини, на його сприйняття світу, здатність спілкуватися, будувати відносини з іншими людьми. Цей розлад виникає у вигляді відхилень розвитку мозку. Характерною рисою аутизму можна назвати яскраво виражений недолік спілкування з оточуючими, взаємодії з ними, обмеженістю інтересів, виконанням повторюваних рухів. Медичний центр ім. Мардалейшвілі здійснює лікування аутизму в Бахмуті за принципами індивідуальності, комплексності, безперервності терапевтичного курсу.

Запорука успіху корекції аутизму в Тбілісі

Фахівці все ще не отримали точних даних про причини розвитку РАС, але проведені дослідження вказують на важливу роль у цьому питанні генетичного фактора. Розлад проявляється під впливом екології, інфекцій і навіть соціальних чинників. З негенетичних причин лікарі тбіліської клініки виділяють наступні:

  • порушення метаболізму
  • вплив на організм нейротоксинів, важких металів
  • порушення активності мозку
  • стреси, перевтома
  • неправильне харчування
  • порушення моторного розвитку.

Поєднання факторів ризику генетичного та негенетичного типу розглянуто на сайті autism-mmc.com.ua.

Корекція аутизму в Бахмуті здійснюється за допомогою процедури трансплантації стовбурових клітин, що сприяє нейронній стимуляції головного мозку. Результатом стає усунення імунних порушень. Перед застосуванням даної методики на практиці лікарі грузинської клініки проводили дослідження, які підтвердили, що введені стовбурові клітини прямують до паренхіми мозку, беруть участь у відновленні пошкоджених тканин, знижують ураження мозку. Механізм дії біоматеріалу полягає у виділенні факторів росту, які сприяють створенню нових тканин (ангіогенезу), активації репаративних процесів.

Ефективність застосування стовбурових клітин

Абсолютно успішного методу, що дозволяє вилікувати аутизм, у світі поки що не існує. Корекція аутизму у дитини в Бахмуті, яку проводять лікарі грузинського медичного центру, полягає у роботі над поведінкою, навичками пацієнта, застосуванні медпрепаратів. Фахівці також рекомендують біомедичний підхід, що передбачає здорове харчування, прийом корисних речовин. Ефективність терапевтичного курсу залежить, в першу чергу, від ступеня прояву розладу. Грузинська клініка також проводить трансплантацію стовбурових клітин нижченаведених типів:

  • синтезовані із периферичної крові. Даного біоматеріалу зазвичай не багато, і він містить наслідки життєдіяльності людини (інфекції, шкідливі звички, перенесені хвороби)
  • взяті з пуповинної крові, пуповини. У цих матеріалах міститься багато стовбурових клітин, тому вони визнані найкращим джерелом. Використання таких стовбурових клітин викликає мінімум побічних ефектів, а випадки відторгнення, ускладнень дуже рідкісні
  • отримані з кісткового мозку. Кістковий мозок вважався донедавна єдиним джерелом отримання стовбурових клітин. Саме з пересадки кісткового мозку починалося використання стовбурових клітин. А трохи згодом відкрили пуповину, пуповинну кров, як ще одне джерело.

Біомедицина надала лікарям можливість проводити лікування розладу аутистичного спектру у дітей з використанням таких варіантів терапії: регулювання імунної системи, терапія хронічних патологій, алергії, очищення від токсичних металів, безглютенова дієта, вітамінотерапія, застосування мінеральних добавок. Раннє виявлення та лікування аутизму, проведення психолого-педагогічної корекції сприяє більш легкому перебігу ознак РАС у дорослому житті.