Сучасне куріння електронних сигарет зазнає змін та все більше поціновувачів звертають увагу на набори для самостійного створення суміші (часто їх ще називають самозаміси). Це готові набори, що містять в собі чисту основу, рідкий нікотин та ароматизатори. Цей підхід дозволяє поціновувачам сучасних девайсів обирати не лише смак, але і концентрацію нікотину та відсоток PG/VG для створення ідеального пару.
Такі рідини можна використовувати так само, як і вже готові композиції. Проте треба розуміти деякі нюанси їх приготування. Аби в улюбленому elf bar rf350 максимально яскраво відчувати всі ноти підібраного аромату, треба враховувати особливості компонентів наборів для суміші, про що і поговоримо далі.
Настоювання рідини – міф чи реальна потреба при приготуванні суміші
Створення рідини з набору окремих компонентів – просте та зрозуміле діло. Просто треба змішати в одній пляшечці всі компоненти та добряче потрусити її, аби все добре перемішалось. А далі що, можна заливати та курити?
І ось на цьому етапі багато хто допускається помилок. Готову суміш краще відставити та дати їй настоятися. І вся справа в тому, що за рахунок різної щільності компонентів, вони не одразу вступають в реакцію один з один. Їм потрібен час, аби «подружитися».
При чому, останніми до такої «дружби компонентів» долучаються ароматизатори. І чим їх більше, тим довше слід залишати суміш. Крім того, існує думка, що настоювання рідини дає нікотину час окислитися, що знижує його шкідливий вплив на організм, зберігаючи його ефект та підсилення смаку. Це пов’язано з тим, що при окисленні нікотин переходить до стану нікотинової кислоти, яка не впливає на смак та якість рідини, проте не шкодить судинам та не викликає тротхіту (удару по горло). До речі, процес окислення нікотину є цілком нормальний і його можна визначити навіть візуально. З часом суміш почне темніти, що вказує на процеси окислення.
Скільки потрібно настоювати суміш
Назвати однозначні терміни доволі важко, адже це залежить від кількості ароматизаторів, рідкого нікотину, співвідношення PG/VG. Тому процес настоювання суміші може тривати від пари годин до 3 тижнів. Найдовше настоювати слід складні композиції, поєднання більше ніж 3 аромати та м’ятні смаки. Якщо суміш не настоїться потрібний час, вона при курінні буде просто ніяка.
Як визначити, чи готова суміш? Пробуємо. Подобається – куримо, якщо ні – даємо ще постояти.
До речі, поки суміш настоюється, її час від часу треба повторно струшувати та залишати відкритою хвилин на 10. Це потрібно для якісної реакції Майяра. Це складна хімічна реакція компонентів суміші та цукрів у ароматизаторах, що надає рідині для куріння саме того смаку, який задумав виробник. При настоюванні самозамісу, ця реакція відбувається доволі довго, адже на рідину впливає лише температура навколишнього середовища. Для прискорення реакції можна використовувати підвищенні температури.
Наприклад, можна використовувати теплу воду, в яку слід занурити ємність з сумішшю. Проте, температура води має бути не більше 40 градусів за Цельсієм та прогрівати рідину для куріння слід у скляній посудині. Це допоможе скоротити час очікування, поки ваша суміш набуде саме того насиченого смаку. Це дещо кропіткий варіант приготування суміші, проте він може стати корисним в деяких випадках.
Набори для самозамісів є дещо новими для українського покупця і в їх замішування нема нічого складного. Трохи практики і їх пригодовування стане такою ж звичною справою, як і заправка картриджі. Крім того, з такими наборами можна регулювати міцність та інтенсивність смаку, експериментувати з поєднаннями та відчути себе справжнім хіміком свого задоволення.