Сучасні смартфони можуть похвалитися десятками корисних функцій та готові виконувати буквально будь-які задачі, проте мінусова температура іноді може стати позначитися на його роботоспроможності. Особливо це стосується старих моделей зі слабкими акумуляторами, проте навіть їм допоможуть декілька простих порад.

Акумулятор - головна з причин

З настанням холодів користувачі смартфонів можуть помітити, що їх девайси швидше втрачають заряд батареї. Це пов'язано з тим, що у більшості моделей встановлено літій-іонний акумулятор, який під дією низьких температур значно швидше виснажується. Іноді для цього достатньо навіть того, що смартфон перебуває в режимі очікування, проте особливо помітним це стає під час надмірних навантажень - довгі телефонні розмови, прослуховування музики на музичних платформах або інші розваги - гральні автомати ельслотс, мобільні ігри або соціальні мережі. Навантаження збільшується, якщо при цьому встановлюється з'єднання з інтернетом.

Річ у тім, що такі батареї найчастіше використовують рідкий електроліт, який під впливом низьких температур згущується та сповільнює контакт. Причому для цього достатньо, щоб температура певний час трималася на позначці нижче 0 градусів. Зворотна ситуація також зустрічається - зазвичай розробники гарантують оптимальну роботу батареї у межах 0 - +35 градусів, тож проблеми можуть з'являтися і у спеку.

Особливо таку проблему можуть відчути на собі власники старих моделей Iphone, тим більше якщо їх акумулятор вже вичерпав свій ресурс та потребує заміни. Досить часто ці смартфони на холоді можуть відчутно сповільнювати роботу та навіть вимикатися на позначці 20-30% заряду батареї. На додачу до цього свою роль відіграє і тонкий корпус з алюмінію - у порівнянні з пластиковим корпусом він охолоджується швидше.

Як продовжити роботу смартфона на холоді

Розв'язання проблеми досить просте - необхідно не допускати надмірного переохолодження смартфона та намагатися не використовувати його протягом довгого часу. Якщо ж наслідки такого використання вже очевидні, то слід у декілька кроків “реанімувати” девайс:

  • Покласти його у тепле місце - внутрішні кишені одяг;
  • У разі вимкнення не слід одразу намагатися його увімкнути;
  • Не зайвим буде мати чохол взимку, він допоможе зберегти температуру.

Оскільки ми з'ясували, що акумулятор смартфона є достатньо чутливим до мінусових температур, то і заряджати його необхідно за кімнатної температури.

Існують також і більш радикальні способи - наприклад, деякі фахівці радять запустити на смартфоні “важкий” додаток, що змусить процесор посилено працювати, проте метод далеко не завжди дієвий, бо слід звертати увагу на загальний стан акумулятора. Більш дієвою виглядає порада щодо закриття непотрібних фонових програм - це допоможе заощадити дорогоцінні відсотки батареї, а також краще оптимізувати роботу процесора.

Словом, задача користувача взимку - мінімізувати вплив температур на свій смартфон, але якщо все ж його використання на холоді неминуче, то не зайвим буде мати під рукою додаткову гарнітуру. Завдяки їй смартфон можна залишити у теплій кишені, де вплив температури буде сильно обмежений, а значить і не перешкоджатиме його роботі.