Презервативи є найпростішим і найефективнішим засобом захисту від незапланованої вагітності та інфекцій, передача яких можлива статевим шляхом. У більшості випадків вони виготовлені з латексу, який може спричинити алергію. Кількість людей, чий організм реагує на контакт із цим матеріалом, коливається від 1 до 6 %.

Якщо ви помітили, що небажані реакції виникають через 8-12 годин після контакту з латексними презервативами, а за його відсутності симптоми відсутні, – можливо ви серед тих, хто схильний до цього виду алергії.

Причини виникнення алергії на презервативи

У каучуковому латексі, який є сировиною для виготовлення презервативів, містяться білки, які можуть провокувати алергічні реакції. Алергія на презервативи у чоловіків виникає рідше, ніж у жінок, оскільки в останньому випадку алергенам простіше потрапити до організму через слизову оболонку піхви.

Щоб виникла підвищена реакція на латекс, повинно пройти багато часу, оскільки такі види алергій розвиваються повільно. Дуже поширений цей вид алергії був у медичних працівників, допоки їм були недоступні безлатексні вироби медичного призначення.

Алергія на латексні презервативи може розвиватися у медичних працівників. Також до категорій з підвищеним ризиком належать:

  • люди, які перенесли низку оперативних втручань;
  • люди, які контактують з натуральним каучуком, наприклад, працівники галузі переробки гуми тощо;
  • люди з іншими видами алергій, наприклад, алергічним ринітом.

Приблизно у половини людей, у яких виявляється алергія на латекс, є підвищена чутливість до таких продуктів: авокадо, банани, ківі, помідори, каштани, перець, картопля та ін.

Як лікувати алергію на латекс

Про індивідуальну чутливість до компонентів презервативу говорять, якщо виявляються такі симптоми (протягом 8-24 годин після контакту з кондомом):

  • свербіж;
  • печіння;
  • висип;
  • почервоніння;
  • набряклість.

У виняткових випадках алергія на презервативи, симптоми якої ми описали, може мати системну течію, тобто будь-які зміни будуть реєструватися не тільки біля статевих органів. Симптоми в цьому випадку можуть з'являтися в різних частинах тіла. До шкірних проявів може додаватися кашель, сльозотеча, першіння, утруднене дихання.

Алергія на латекс презерватива лікується залежно від клінічної ситуації, тяжкості проявів. Лікування може полягати в таких діях:

  • обмеження у використанні презервативів та інших виробів, що містять латекс;
  • прийом антигістамінних препаратів, які зменшують прояви симптомів;
  • при сильних алергічних реакціях може бути призначена імунотерапія, в процесі якої регулярно вводитимуться невеликі дози алергену, що дозволить організму звикнути до нього.

презервативи Mysize

Чи можна попередити алергію на презерватив

По-перше, щоб запобігти небажаним наслідкам, потрібно користуватися тільки якісними продуктами, наприклад, презервативами Mysize https://talla.ua/ua/prezervativy-my-size/. Тобто засобами контрацепції з відомим складом, оскільки алергія на презервативи – це не лише алергія на латекс.

Щоб уникнути алергії можна використовувати презервативи, що не містять латекс. Однак це не єдиний компонент кондомів, який може викликати індивідуальну чутливість. У іх числі сперміцид, ноноксинол. Альтернативою латексним засобам контрацепції можуть бути гіпоалергенні презервативи з кишки ягняти. Вони не захищають від захворювань, але допоможуть запобігти вагітності, мають високу міцність.

Крім чоловічих презервативів, існують жіночі, виготовлені з нітрилового полімеру, в яких немає алергенів.

Отже, алгоритм ваших дій має бути наступним. Якщо алергічна реакція на презерватив проявляється в невеликому подразненні, потрібно прийняти антигістамінний препарат. При тяжкій реакції, якщо є ознаки утруднення дихання і ковтання, набряк, потрібно звернутися до лікаря.

Інша добре відома алергія - на змащення презервативу. Щоб визначити, що є причиною підвищеної реакції організму, слід здати спеціальні аналізи. У будь-якому випадку необхідно замінити кондоми, які ви використовували на інші засоби контрацепції.

Альтернативою латексним кондомам є:

  • Презервативи, що не викликають алергію: з поліуретану, поліізопрену. Синтетичні матеріали рідко спричиняють алергію, добре захищають, але знайти їх у продажу важче.
  • Презервативи для жінок з нітрилу або поліуретану. Ефективні засоби захисту, що вводяться всередину вагіни. Не використовуються для анального контакту.
  • Протиалергічні презервативи з кишки ягнят.

Алергія на презервативи у жінок чи у чоловіків – не причина втрачати пильність. Існує якісна альтернатива таким засобам контрацепції, яка допоможе запобігти незапланованій вагітності, захистить від венеричних хвороб.