Яким може бути найгірший сценарій для позичальника, що оформив кредит? Звичайно ж, це невчасне погашення кредитної заборгованості, що автоматично призводить до низки проблем – збільшення боргу, погіршення кредитної історії та кредитного рейтингу. Кредитор постійно турбуватиме свого позичальника з вимогою повернути борг. Що робити позичальнику, щоб уникнути "боргової ями"?

Кредит онлайн у МФО

Якщо сума заборгованості відносно невелика (десять-двадцять тисяч гривень), допоможе онлайн-кредит у МФО, який можна оформити дуже швидко. При першому оформленні багато МФО дають можливість взяти гроші під 0,01%. Щоправда, терміни кредитування обмежені у часі, як правило, максимальний термін кредитування в МФО не перевищує 30 діб. Однак, це краще ніж нічого. Протягом 30 днів позичальник може знайти додаткові джерела фінансування, щоб уникнути штрафних санкцій з боку кредитора.

Причини прострочень щодо виплати кредиту

Наявність прострочок за кредитом можна поділити на дві категорії: форс-мажорні обставини та неплатоспроможність позичальника. Існує певна категорія позичальників, які сподіваються на "авось", і беруть кредит, не маючи гарантій для його виплати.

До форс-мажорних обставин можна віднести втрату роботи, наприклад скорочення штатів або виробнича травма. Смерть чи хвороба позичальника чи його родичів також часто є причинами кредитних заборгованостей.

Але, якою б не була причина прострочення за кредитним договором, штрафні санкції будуть одні й ті самі. Тому важливо бути відповідальним позичальником і розуміти свою фінансову здатність перед тим, як брати кредити. Якщо виникають проблеми із виплатою кредиту, необхідно негайно зв'язатися з кредитором та шукати можливі варіанти вирішення ситуації, щоб уникнути додаткових проблем, на поступки добре йде https://top1.money/

Як уникнути прострочок за кредитом

Щоб не потрапити до «боргової ями», необхідно вести суворий контроль над своїми фінансами. Сімейний бюджет має бути збалансованим, витрати не повинні перевищувати доходів. Іноді люди просто забувають про терміни погашення кредитної заборгованості. Таким категоріям позичальників рекомендується встановити нагадування про майбутні платежі. Це можна зробити за допомогою мобільних програм, календарів або повідомлень від банку. Якщо це можливо, налаштуйте автоматичні платежі за кредитом. Таким чином, гроші в рахунок оплати кредиту зніматимуться з рахунку автоматично.

Якщо клієнт має кілька кредитів або позик, необхідно визначити пріоритети і сплачувати спочатку ті кредити, які мають вищу відсоткову ставку або більш короткий термін погашення. При нагоді рекомендується зробити невеликий фінансовий резерв на випадок несподіваних обставин, які можуть вплинути на спроможність оплати кредиту. Якщо позичальник вже має кредит, треба уникати додаткового запозичення, щоб не збільшувати боргове навантаження.

У разі тимчасових труднощів із виплатою кредиту, слід звернутися до кредитора і пояснити свою ситуацію. Деякі кредитори надають програми перегляду умов кредиту у разі виникнення фінансових труднощів.