Красива, доглянута трава у дворі – це не лише візитна картка господарів, а й справжня прикраса саду чи майданчика для розваг. Щоб рослини були пишними та здоровими, необхідно прикласти зусилля та скористатись допомогою професійного обладнання.
Дотримуючись базових принципів щодо догляду за рослинами та маючи у розпорядженні комплект необхідних інструментів ви досягнете приголомшливих результатів!
Професійні садівники рекомендують враховувати пору року – для кожного сезону свій підхід. Змінюється температура повітря, погодні умови, що впливає на стан ґрунту та швидкість зростання трави.
Як доглядати газон – особливості чотирьох сезонів
Якщо ви хочете милуватися гарним лужком, необхідно докласти зусиль протягом усього року.
1. Весна: догляд за газоном після зими
За довгу холодну зиму на ділянці накопичуються гілки, залишки листя та плодів. Тут потрібні міцні зручні граблі для збору листя або універсальні, які допоможуть позбавитися рослинного сміття.
Таким чином ви відкриєте доступ кисню до ґрунту та зможете якісно підготувати ділянку для подальшого удобрення та обробки гербіцидами. Коли земля почне прогріватися, процес зростання трави активізується, тож починайте використовувати газонокосарку вже з квітня.
2. Догляд за газоном влiтку.
Часто на поверхні листя з'являються непривабливі коричневі цятки, які псують загальний вигляд. Причина цього – личинки, що знаходяться у верхніх шарах ґрунту та пошкоджують коріння. Єдиний вихід – наперед провести обробку пестицидами.
Налаштуйтеся на стрижку газону 2-3 рази на місяць, тепло сприяє зростанню пагонів і вже через 10 днів галявина буде виглядати недоглянутою. Краще застосовувати газонокосарку з регулюванням висоти зрізу, встановіть ніж на 7-8 см – цього достатньо, щоб зелень та ґрунт отримували сонячне світло та кисень.
3. Осінь: підготовка газону до зими
Осіння пора багата на дощі, тому полив можна проводити рідше. Для ефективної підготовки до зими потрібна аерація та удобрення, разом зі скошуванням пагонів, що відросли. Встигніть до морозів підгодувати ґрунт і прибрати листя, що накопичилося та інше рослинне сміття. Відмінно підійде газонокосарка з мульчуванням – так ви дістанете цінний органічний матеріал для підживлення ґрунту.
3.1 Що робити з галявиною взимку.
Рослини завмирають під снігом, накопичуючи сили для активного зростання навесні. Все що ви можете зробити – не ходити часто по лужку. Постарайтеся не затоптувати газон, інакше навесні ви виявите негарні прогалини на зеленій масі і доведеться заново засівати проблемні ділянки.
Базовий догляд за газоном
Регулярні планові роботи включають полив, прополювання, стрижку, удобрення, аерацію і своєчасне усунення проблем.
- Стрижка допомагає зростанню трави та робить газон акуратним.
Не використовуйте косарку на вологій траві, пристрій може вийти з ладу, а поверхня газону не буде ідеально рівною. Для досягнення найкращих результатів регулярно заточуйте леза та змінюйте напрямок скосу.
- Полив – це життя для рослин, тут важлива регулярність та час доби.
Краще зрошувати газон у першій половині ранку чи рано ввечері. Для ефективного поливу застосовують різні системи зрошення – садові шланги з насадками, зрошувачі, дощувальні пристрої, крапельні стрічки.
- Прополка та аерація сприяють зміцненню кореневої системи, насичують її киснем та роблять траву соковитою та зеленою.
Аерацію проводять спеціальними пристроями – бензиновими чи механічними аераторами-скарифікаторами.
- Добрива насичують ґрунт поживними речовинами, газонна трава буде яскравою та соковитою.
Можна обробляти землю рідкими або сухими гранульованими добривами. Найкращими вважаються ті суміші, де йде поступове вивільнення органічних речовин. Ефект зберігається більше місяця, тому не потрібно витрачати багато часу і сил на підживлення в період активного росту трави.
- Усунення залисин на газоні – трохи трудомісткий процес і включає видалення засохлих стебел, прополювання, введення компосту, посів насіння за допомогою граблів з довгими зубцями та щоденний полив до проростання пагонів.
Як видно, догляд за газоном справа непроста, яка потребує уваги, часу та сил.
В інтернет-магазині «TOP-Unity» ви знайдете всі необхідні інструменти та обладнання, які значно полегшують завдання та допоможуть досягти приголомшливих результатів!
Асортимент товарів налічує сотні видів садового інструменту – ручного, механічного, електричного, бензинового, акумуляторного, а також комплектуючі елементи, доповнення та запчастини.
- Обприскувачі, газонокосарки, лопати, граблі,
- Шланги, розпилювачі, ланцюгові пили, садові ножиці,
- Тримери, системи поливу, огорожі, сходи та багато іншого.
Всі товари проходять перевірку якості, широкий діапазон цін, регулярні знижки, доставка по Україні.