Хоча дерматологи наголошують, що користуватись сонцезахисними засобами потрібно постійно, люди найчастіше згадують про них саме влітку. Звісно, найнеобхідніші вони саме тоді, коли сонячні промені найбільш активні, а люди багато часу проводять на вулиці. Правильний вибір захисних засобів для засмаги важливий для захисту шкіри від шкідливого впливу сонячних променів.
Користуватись сонцезахисними засобами так само важливо, як і обирати правильні сайти для онлайн-розваг. Безпечне перевірене ВИП Казино відкрите 24/7 для всіх повнолітніх українців. Звичайно, коли ви граєте у себе вдома, захист від сонця вам ні до чого. Але як тільки зберетесь вийти на літнє сонечко, необхідні сонцезахисні засоби.
Як обрати захист від сонця
Головне, на що потрібно звернути увагу — спектр захисту від ультрафіолетових променів. Перевірте, що засіб має позначку SPF (захисний фактор) для УФБ та PPD (персистентна пігментна дисперсія) або PA (захист від УФА). Використовуйте сонцезахисні засоби, які пропонують широкий спектр. Адже обидва типи променів можуть бути шкідливими для шкіри.
Всі дивляться на рівень захисту від ультрафіолетових променів, але не всі знають, що для обличчя захисний фактор SPF має бути не менше 30, а краще 50. SPF вказує, як довго та наскільки надійно засіб захищає шкіру від шкідливого впливу УФ-променів. Для зими достатньо SPF 15-20, а ось під палким літнім сонцем краще не нехтувати сильними засобами. Для виходу на пляж можна обрати навіть SPF 100.
Зважайте на свій тип шкіри при виборі захисних засобів. Якщо у вас чутлива шкіра, є схильність до алергії, вибирайте гіпоалергенні продукти без добавок, ароматизаторів та барвників. Для жирної шкіри краще вибрати легкі засоби. Якщо ви збираєтеся плавати, оберіть водостійкий сонцезахисний засіб, який залишатиметься ефективним навіть після контакту з водою. Та сама рекомендація стосується фізичних навантажень. Піт змиває захист не менше, ніж вода, тож для занять спортом та роботи на свіжому повітрі краще обирати водостійкі засоби.
Деякі сонцезахисні засоби містять додаткові інгредієнти, такі як антиоксиданти, вітаміни або компоненти, що зволожують. Виберіть продукт, який відповідає вашим потребам та має додаткові переваги для шкіри. Сонцезахисні засоби слід наносити у достатній кількості на всі відкриті ділянки шкіри за 15-30 хвилин до виходу на сонце та періодично повторювати нанесення протягом дня.
Гелі, лосьйони чи креми: як обрати
Сонцезахисні засоби пропонуються в різних формах, включаючи лосьйони, креми, гелі, спреї та олії. Виберіть форму, яка зручна для вас і відповідає вашим уподобанням та потребам:
- лосьйони зазвичай мають рідку текстуру, легко наносяться та швидко вбираються;
- креми мають більш густу та насичену текстуру порівняно з лосьйонами. Креми зазвичай підходять для нормальної чи сухої шкіри.
- гелі мають найлегшу та водянисту текстуру, яка швидко вбирається та охолоджує шкіру. Вони рекомендуються для жирної шкіри або в спекотні дні, коли потрібна приємна легка та освіжаюча текстура.
- сонцезахисні спреї зручні у використанні та дозволяють рівномірно розподілити продукт на тіло;
- сонцезахисні олії мають густу та багату текстуру, можуть створювати блиск на шкірі. Вони зазвичай містять поживні олії й можуть бути корисними для сухої шкіри або для досягнення більш інтенсивної засмаги. Однак варто враховувати, що олії можуть бути менш стійкими до поту та води, тому їх слід застосовувати з обережністю, особливо під час плавання. Також вони не підходять для обличчя.
При виборі форми захисного засобу враховуйте свій тип шкіри та її потреби. Якщо у вас є особливі потреби або проблеми зі шкірою, зверніться до дерматолога або лікаря для отримання рекомендацій щодо вибору захисних засобів.