Пандемія COVID-19 спричинила незворотні зміни в економічній та соціальній сферах життя. Зачепленою виявилася й освітня система. На думку багатьох дослідників, її трансформація може спричинити настільки фундаментальні наслідки, що існування в колишньому вигляді стає неможливим. Під час описування відповіді на запитання, як пандемія назавжди змінила вищу освіту, одним із важливих моментів є вплив COVID-19 на здобуття університетських ступенів. Змінилося все, якість та тип навчання, рівень цін дипломів, навчання та безліч супутніх факторів. Давайте розглянемо наше питання докладніше.
Вплив COVID-19 на організацію роботи ВНЗ
Експерти висловлюють припущення, що система вищої освіти буде змушена адаптуватися до змін, проявляючи більшу гнучкість. Процеси торкнуться таких аспектів:
- Інтернаціоналізація університетів. Пандемія COVID-19 вплинула на те, що багато ВНЗ були змушені призупинити обміни студентів з метою їхнього навчання за міжнародними програмами. Багатьом здобувачам, які перебували за кордоном, довелося повернутися додому. Згодом ВНЗ взяли курс на спільне міжнародне навчання в дистанційному форматі. Це стало поширеною практикою, що виступає альтернативою виїзду студентів за кордон.
- Якість освіти. Питання виникло у зв'язку з необхідністю переходу на онлайн-навчання, що потягнуло за собою проблеми в організації практичних і лабораторних занять. Компенсувати їх нестачу призначені онлайн-курси, розміщені на різних освітніх платформах.
- Наукові дослідження. Обов'язковою умовою для отримання певного університетського ступеня є проведення науково-дослідних робіт. Для їх організації стали дедалі більше вдаватися до віртуального формату. Це дає змогу зберегти можливість постійної комунікації, необхідної для цього виду діяльності.
Проблеми, пов'язані з онлайн-навчанням
Багато університетів почали вдаватися до навчання онлайн або до змішаного варіанту. У зв'язку з цим виникла необхідність дотримуватися деяких нюансів під час організації занять:
- Проблеми з Інтернетом. Перебої в мережі та недостатня якість зв'язку найчастіше зумовлені тим, що на певній платформі присутня значна кількість людей. Одним із варіантів розв'язання проблеми стала попередня підготовка викладачами своїх відеокурсів і завдань, щоб здобувачі могли ознайомитися з ними самостійно. Подібні умови сприяють тому, що здобувачі можуть обрати власний темп для засвоєння матеріалу та адаптувати розклад для його вивчення.
- Вибір ресурсів. Викладачі мають приділяти увагу підбору якісних джерел для рекомендації студентам. Крім того, експерти радять використовувати навчальний матеріал у помірній кількості. В іншому разі існує ризик його неефективного застосування учнями.
- Залучення студентів. Викладачі можуть стимулювати активну участь здобувачів в онлайн-заняттях, зараховуючи за це частину підсумкової оцінки. Більш якісна взаємодія досягається шляхом не тільки вмикання звуку студентами під час занять, але організації відеозв'язку.
Вплив COVID-19 на здобуття університетських ступенів проявляється в переважанні онлайн-навчання. У зв'язку з цим ми спостерігаємо радикальну зміну моделей викладання, а також розвиток цифрових технологій у системі навчання. Простежується вплив на інтернаціоналізацію ВНЗ, дедалі більше іноземних претендентів вважають за краще бути зарахованими дистанційно і навчатися аналогічним способом. У цих тенденціях явно простежується відповідь на питання, як пандемія назавжди змінила вищу освіту.
Стаття надана: uadiplomy.com