Допомога онлайн психолога не гарантує, що життя буде безтурботним, проте значно полегшує проживання складних моментів.
Ділюся тим, що допомагає мені особисто та що я рекомендую своїм клієнтам:
-
Орієнтація на “тут і зараз”: ми часто занурюємося в думки, шкодуючи про минуле чи намагаючись спрогнозувати майбутнє. Хоча це і створює відчуття контролю, в той же час такі думки забирають багато сил і заважають жити. Повертаючи себе до теперішнього моменту, ми повертаємо собі контакт з собою та яскравість проживання власного життя..
-
Я-висловлювання: замість того, щоб використовувати конструкціїї “Мене дратує” або “Ти мене засмутив”, говоріть “Я роздратована(ний)” та “Я засмучена через…”. Так ми беремо відповідальність за свої почуття і позбавляємося позиції жертви.
-
Говорити про свої бажання і потреби: було б чудово, якби люди навколо нас читали наші думки, але ніт. Набагато простіше озвучити свої бажання, ніж ображатися, що їх не виконують.
-
“Що я про це думаю?” замість “Що подумають про мене люди?”: ми не можемо контролювати думку інших про нас, а постійне намагання підлаштуватися під оточуючих забирає енергію та руйнує нашу самооцінку. І навпаки, орієнтуючись на себе, ми стаємо впевненішими та щасливішими.
-
Ставитися до себе, як до друга: ми свої найгірші критики, судді та руйнівники. Якщо ви б не сказали чи не зробили щось своєму другові, про якого піклуєтесь та любите, чому ж робите це для себе?
-
Пріоритет турботи про себе: ваш комфорт є вашим першочерговим завданням. Якщо ви будете у стані вигорання або депресії, всі інші справи вже не матимуть жодного значення.
-
“Що я можу зробити?” замість “Чому я?: коли з нами трапляється щось болісне, ми маємо вибір: або шукати винних, або брати на себе відповідальність за зміну ситуації. Орієнтуючись на свої можливості, ми здатні вийти переможцями з будь-якої кризи.
-
Вирішувати конфлікти замість уникати їх: нам здається, що поганий мир кращий від доброї сварки, але саме у конфліктах ми можемо стати ближчими з іншими людьми. Звичайно, якщо ми вміємо розв'язувати їх конструктивно.
-
Позбутися “синдрому Супермена”: не намагайтеся робити іншим добре, якщо вони вас про це не просять. Рятувати та брати на себе відповідальність за чуже життя - справа невдячна і дуже енерговитратна. Краще сфокусуйтеся на собі.
-
Дозволити собі проживати будь-які почуття: немає гарних та поганих емоцій. Намагаючись сховатися від злості, смутку, тривоги, ми закриваємось і від радості, любові та щирого щастя. Дозвольте вашим переживанням текти вільно, і ви помітите, наскільки більш живим ви почуваєтеся.
Автор статті: Грудкова Тетяна