Створити оригінальний дизайн, приховати недоліки базової стелі, замаскувати інженерні комунікації - всі ці завдання можна вирішити за допомогою натяжних стель від компанії Елит Стели, що пропонує натяжні стелі під ключ у Києві. Розповімо про переваги та недоліки цього рішення, а також про деякі важливі нюанси.

Що таке натяжна стеля і з чого її роблять

Це спеціальне полотно, яке виготовляється з різних матеріалів. Основною особливістю є те, що його можна натягувати під наявною стелею й фіксувати за рахунок профілів (тканинних або металевих).

Перші натяжні стелі стали з'являтися на ринку близько 20 років тому, і спочатку були доступні здебільшого глянцеві моделі - це ускладнювало можливість вписати їх в інтер'єр. Зараз у плані різноманітності фактур вибір набагато ширший:

  • глянець;
  • мат;
  • сатин та ін.

Матеріалом для виготовлення є поліефірні тканини або ПВХ-плівка. У другому випадку полотно зварюють зі смуг на ТВЧ-верстаті залежно від потрібних замовнику індивідуальних параметрів та конфігурації. Установка натяжної стелі вимагає попереднього монтажу профілів та подальшого розігріву полотна тепловою гарматою. Це дозволяє розм'якшити та натягнути плівку.

Які є види натяжних стель:

  • Глянцеві стелі відрізняються широким вибором кольорової гами та мають особливість у вигляді дзеркального відбиття. Приміщення, в якому такі стелі встановлені, суттєво збільшується. Однак на такій поверхні чіткіше проступає лінія шва.

  • Матові стелі не мають відблисків та не бликують, даючи більш точну передачу кольору, при цьому вони більш екологічні, не виділяють токсичні речовини або запахи. Такі стелі мають підвищену стійкість до механічного догляду, однак у плані легкості догляду програють глянцевим моделям.

  • Сатинові стелі дозволяють споруджувати багаторівневі стельові конструкції: двоколірні, з нестандартними переходами, нішами та ін. Така стеля виграє з погляду пожежної безпеки: при високих температурах не буде виділення небезпечних газів. При цьому монтаж такої стелі можливий лише у приміщеннях, де є опалення.

Переваги

Довговічність, міцність та водонепроникність – це те, за що цінують натяжні стелі. Якщо дотримуватись умов експлуатації, то вони не вимагатимуть ремонту довгий час. В середньому товщина полотна із ПВХ-плівки становить 0,13 мм, але цей матеріал дуже стійкий до розриву.

Є й інші переваги: це екологічність (незалежно від виду, натяжна стеля нешкідлива й нетоксична), легкість у догляді та швидкий монтаж, можливість приховати дефекти базової стелі та комунікації, будь то повітропровід вентиляції, звуко-, шумо- або теплоізоляція, електрична проводка та ін.