Лінійні направляючі, це основа рухомої частини більшості станків з ЧПУ. Від якості і жорсткості цієї конструкції залежить те, яким буде результат роботи станка в цілому. В залежності від того для яких цілей станок використовується, відрізнятиметься і тип направляючої.
Звичайні циліндричні лінійні направляючі використовуються в недуже навантажених пристроях, де не має надто високих вимог до точності позиціонування. Для більш навантажених систем, де є потреба оброблювати великих об’ємів деталі, для виключення провисання і кращої стабільності всієї конструкції використовують направляючі на опорах. Завдяки спеціальній підпорці по всій довжині направляючої, стає можливим збільшити максимально допустимі показники навантаження. У надточних пристроях, таких як 3д принтери, медична робототехніка і т. ін. використовуються рейкові лінійні направляючі для ЧПУ. Їх конструкція виготовлена так, щоб переміщення здійснювалось з максимально високим ККД, швидкістю та точністю.
Кожен з типів направляючих, також може мати підвиди. Звичайні круглі направляючі мають клас точності, а також різний матеріал з якого вони були виготовлені. Рейкові направляючі також поділяються на лінійки для навантажених систем, невеликих пристроїв, та універсальні рішення.
Беручі до уваги всі плюси та мінуси того чи іншого виду, ви можете обрати для себе оптимальний варіант. Круглі направляючі не мають високих показників точності, але відрізняються не високою вартістю, що влаштує початківця і зможе задовольнити більшість потреб. Рейкові направляючі мають значно вищій показник вартості, але із цим ви отримуєте систему переміщень з максимальними показниками точності.
Обов’язковим пунктом при використанні систем лінійного переміщення, це вчасне обслуговування та підтримка всіх елементів в актуальному стані, так як на них постійно діють сили тертя. Від цього залежить, на скільки довго ви зможете використовувати ваше обладнання. Якісне та вчасне обслуговування, та змащувальні матеріали подовжать строк використання лінійних направляючих, та всієї конструкції.