22 тиждень вагітності - важливий етап на шляху розвитку плода. На думку ВООЗ, діти, народжені на 22 тижні вагітності або мають при народженні вагу від 500 г, вважаються життєздатними. Саме тому на термін у 22–23 тижні у жіночій консультації вам повинні видати на руки обмінну картку, якщо, звичайно, ви не отримали її раніше.

За цей тиждень ваш малюк додасть близько 100 г ваги, і темп його зростання обжене темп зростання плаценти. Шкіра малюка стає товщою, на ній з'являються потові та сальні залози. Розвиваються зачатки молочних залоз, закладаються головні протоки. Під час внутрішньоутробного розвитку та протягом усього дитинства молочні залози хлопчиків та дівчаток будуть розвинені однаково, різниця з'явиться лише після статевого дозрівання.

Приблизно на цьому терміні у жінки можуть почати з'являтися набряки. Не панікуйте, більшість сучасних лікарів вважають набряки абсолютно нормальним явищем під час вагітності. Причин виникнення набряків кілька, зокрема їх поява пов'язують із гормональним тлом, що змінився. Самі по собі набряки не говорять про якісь проблеми і зустрічаються у 70-80% вагітних, але якщо до них приєднуються симптоми на кшталт підвищеного тиску, запаморочення і нудоти, слід негайно звернутися до лікаря.

Які зміни відбуваються з жінкою?

Триває безхмарний другий триместр: живіт ще не надто великий, щоб заважати активності, гормональний фон стабільний, і, швидше за все, жінка добре почуваєтеся. Одна з найпоширеніших проблем на цьому терміні - кровоточивість ясен, пов'язана з підвищеним рівнем прогестерону. Купуйте зубну щітку з м'якою щетиною та щадну пасту на основі натуральних інгредієнтів, а також включіть у раціон продукти, багаті на кальцій: кунжут, зелені салати, капусту, твердий сир.

Після довгих прогулянок у жінки можуть хворіти та набрякати ноги. Для того щоб позбутися неприємних відчуттів, можна виконувати спеціальні гімнастичні вправи, носити компресійну білизну і робити ванни для охолодження ніг з маслом лаванди і чайного дерева.

Аналізи та дослідження

• У 22 тижні вагітності на жінку чекає плановий огляд акушера-гінеколога. Лікар виміряє тиск, вагу, коло живота, прослухає серцебиття малюка;

• Жінці можуть призначити доплерометрію – дослідження судин матки. Вона допоможе оцінити стан кровотоку в плаценті та пуповині;

• Лікар дасть направлення на загальний аналіз сечі;

• Якщо жінка ще не пройшла УЗД другого триместру, це можна зробити зараз.