Взимку, коли кожен ризикує простудитися чи підхопити вірусне захворювання, слід мати в домашній аптечці відповідні ліки. Зокрема жарознижувальні. І варто сказати, що на цю роль годяться не лише аспірин чи парацетамол. Які бувають ліки проти високої температури та як правильно вибрати препарат – розповідаємо.

Сучасні жарознижувальні – основні різновиди

Аби зрозуміти наскільки різноманітними бувають препарати для зниження температури тіла, достатньо пройти за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/zharoponizhayuschie на сайт медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1, де зібрана повна інформація про жарознижувальні засоби, які найчастіше застосовуються українськими терапевтами для лікування дорослих і маленьких пацієнтів. До речі, де і по скільки продають ліки цієї групи, також можна знайти на сайті МІС Аптеки 9-1-1.

А щоби вибрати жарознижувальний засіб було легше, слід зважати, що такі препарати бувають декількох видів:

  • на основі парацетамолу – безпечні, швидко усувають жар, не пошкоджують слизову ШКТ, не мають протизапальної дії;
  • на основі ібупрофену – належать до групи нестероїдних протизапальних, не тільки збивають температуру, але й зменшують біль, допомагають боротися з запаленнями, мають певні побічні ефекти;
  • на основі ацетилсаліцилової кислоти – до цієї групи належить аспірин, зловживати такими засобами не можна, оскільки вони мають побічну дію на органи ШКТ;
  • комбіновані – на основі декількох активних речовин, завдяки цьому терапевтичний ефект у них вищий, а ризик побічних ефектів нижчий.

Крім складу, жарознижувальні розрізняються за формою випуску. Бувають у вигляді таблеток, зокрема і шипучих, капсул, сиропів, суспензій, супозиторій, розчинів для інфузій чи ін’єкцій.

Як правильно приймати жарознижувальні?

Головне правило приймання препаратів для зниження температури – зважаючи на дозування та рекомендації вказані в інструкції чи визначені лікарем. Категорично забороняється зловживати жарознижувальними, перевищувати рекомендоване добове дозування. Також не варто застосовувати ліки цієї групи, якщо температура тіла нижча за 38,5 градусів.

Більше інформації про способи застосування різних жарознижувальних можна знайти на сайті МІС Аптека 9-1-1.