Ілон Маск не зупиняється після купівлі Twitter, анонсуючи все нові і нові функції в соціальній мережі. Навіть повернеться і дещо старе. Так було анонсовано, що знову запрацює Vine. Тому можливо, що у TikTok і YouTube Shorts може з’явитися гідний конкурент.

Що таке Vine?

Застосунок Vine був розроблений компанією Twitter у 2013 році. За допомогою програми можливо було створювати короткі 6-секундні ролики на будь-яку тематику. Наприклад, як авторизуватись в казино без верифікації, чи які ігри популярні у 2021 році. Клієнти могли записувати відео, вставляти ефекти, додаткові картинки, звук та зберігати це все в форматі GIF.

В роки з 2014 по 2015 застосунок вважався одним з найпопулярніших серед завантажень в iOS App Store. Проте сервіс не зумів витримати конкуренцію з Instagram і YouTube. Компанія в 2017 році закрила можливість створювати нові вайни, але старі все ще доступні для перегляду.

Експерти очікують, що Маск може повернути застосунок уже наприкінці року. На зараз активно починається «реформування» Twitter, а деякі сервіси вже працюють. Наприклад, верифікація в соціальній мережі тепер платна, тому за «галочку» користувач має платити 8 доларів.

Чи зможе Vine конкурувати з TikTok?

Сьогодні далеко не всі експерти готові підтвердити, що Vine зможе стати гідним конкурентом вже діючим великим соцмережам. Проте на успіх може впливати багато факторів, серед яких:

  • Що принесе в оновлений застосунок Маск та його ідеї. Велика ймовірність, що сервіс буде працювати не так, як в минулому. Додадуть нові функції та можливості.
  • Можливість монетизації можуть також покращити.
  • Є вірогідність, що Vine стане більш синхронізований з Твітером. Це дасть можливість об’єднувати стратегії ведення великих та корпоративних аккаунтів.

Але все це лише прогнози експертів. Ніяких чітких планів компанія не показала. Слід зазначити, що недавні нововведення від нового власника компанії не зустріли підтримку користувачів платформи. Якщо непопулярні рішення задля більших прибутків будуть прийматися і далі, то повернення Vine не врятує ситуацію.

Сьогодні актуальність соціальних мереж дуже висока, але якщо Ілону Маску вдасться запропонувати оновлений варіант старого застосунку, то це позитивно зобразиться на ситуації з Twitter в цілому. Але відомі блогери та експерти не впевнені, що для TikTok це стане загрозою.