Вермут – напій кокетливих жінок та ввічливих чоловіків із витонченим смаком. Створений на основі білого елітного вина, напій підкорює серця присмаком доданих прянощів та полину.

Вермут – напій, що має багату історію, традиції, поєднані в різні сорти та оригінальний смак, що має ненав'язливу гіркуватість.

Корисні властивості вермуту

Незважаючи на те, що вермут – алкогольний напій, він має безліч корисних властивостей для організму, завдяки корисним травам і спеціям, що входять до складу. Вермут створювався як лікарський засіб у Стародавній Греції і до сьогодні зберіг свій статус. Він вважається добрим природним антисептиком, прискорювачем метаболізму, засобом від простудних захворювань, кашлю.

Основа напою, як писалося вище, біле вино та особливий альпійський полин. Однак у оригінальному складі вермуту включено ще близько десятка інших компонентів. Корисні властивості надають:

  • деревій (Achilléa) – заспокоює, допомагає зняти запальні процеси в організмі, позитивно впливає на роботу ШКТ. Вміст у напої близько 20%;
  • м'ята перцева (Méntha) – заспокоює нервову систему, прискорює травлення та допомагає нормалізувати обмін речовин. У складі напою зазвичай міститься близько 8-11%;
  • кориця (Cinnamomum verum) – дає приємний аромат, крім цього знімає перші ознаки застуди, покращує метаболізм, кровообіг. До складу входить до 10% компонента;
  • кардамон (Elettaria cardamomum) – заспокоює нерви, покращує травлення. У напої міститься близько 5-8% прянощів;
  • витяжка з чорної бузини (Sambúcus nígra) – має безліч корисних властивостей, проте в напій додана для зміцнення імунітету та боротьби із застудними захворюваннями.

Додатково у невеликих відсоткових співвідношеннях до складу вермуту входять:

  • мускат (Myrīstica), що надає вермуту пікантності та пряного смаку за рахунок своєрідного аромату та терпко-гіркого присмаку;
  • пижма (шандра) кора хінного дерева надає характерної гіркоти.

У тому чи іншому співвідношенні у складі напою можна зустріти ваніль, ялівець, імбир, ірис, аїр, звіробій, мелісу, розмарин.

Варто пам'ятати, що тільки невелика порція вермуту використовується в лікувальних цілях.

З чим поєднувати напій

Пити вермут рекомендується як аперитив, як самостійний напій, так і у вигляді коктейлів. У чистому вигляді напій вживають охолодженим з додаванням кубиків льоду, оливки на шпажці або шматочка апельсина.

Чоловіки вважають за краще розводити його з міцнішими напоями, наприклад, віскі, горілкою, джином, текілою.

Жінки часто вживають напій у вигляді коктейлю з вермуту з додаванням соку лайма, лимона, апельсина, ананаса, грейпфрута. Нерідко можна побачити поєднання з вишневим, виноградним, яблучним соком, газованими напоями або тоніком. Подають напій у келихах трикутної конічної форми на високій ніжці з льодом, зеленою оливкою або шматочками фруктів.

Як закуску для цього благородного напою прийнято подавати оливки або маслини, твердий сир, солоні горіхи, мигдаль, фрукти, десерти.

Вермут – напій дуже популярний. Саме тому треба особливо уважно обирати пляшечку, щоб ваш вермут був справді корисним і натуральним. Найкраще купувати такі напої в спеціалізованих алкомаркетах. Наприклад, винмаркет Vintage завжди пропоную покупцям більш як 3000 наймувань вина та міцних напоїв, оригінальність яких підтверджено документами і сертифікатами. А ще вас тут чекають цікаві знижки та акції. Завітайте в інтернет-магазин Vintage та оберіть свій улюблений вермут з безкоштовною доставкою по Україні.