Не зважаючи на те, що ми живемо в цифровий час, не так багато людей розуміється в технічних тонкощах, які забезпечують роботу популярних сервісів та сайтів. Тому для багатьох людей, які тільки хочуть запустити власний проект, може бути доволі дивно, що крім створення сайту доведеться ще подумати при вибір та реєстрацію доменного імені, а потім ще й про забезпечення хостингу, який попередньо також потрібно вибрати серед доволі великої кількості різних варіантів. Оскільки всі варіанти надають трохи різні можливості, перед тим як робити вибір слід розібратися чим вони відрізняються та що саме буде підходити для вашого сайту, а що буде зайвим.
Віртуальний виділений хостинг або VDS є лише одним з можливих варіантів. Крім нього також є такі типи хостингу, як:
- Віртуальний сервер (без виділеного простору).
- Фізичний сервер.
- Хмарний сервер.
- Колокейшн. Тип серверу, коли клієнт самостійно купує все необхідне обладнання, але розміщає їх у дата-центрі. Тому йому не доводиться думати ні про приміщення, ні про забезпечення стандартних умов, при яких слід експлуатувати обладнання.
Оскільки вони мають відмінності, ситуації коли краще використовувати один з варіантів будуть трохи відрізнятися. Наприклад, коли сайт маленький та невибагливий до технічних характеристик, використання colocation буде занадто дорогим та не раціональним. Так сам, як і простого віртуального сервера не вистачить для забезпечення якісною, стабільної роботи інтернет-магазину. Тому розгляньмо, в яких випадках вам може стати у нагоді саме віртуальний виділений сервер.
Сильні та слабкі сторони віртуального виділеного хостингу
Можна одразу зазначити, що VDS сервер – це чудове рішення для багатьох проектів. Але перед тим, як вибирати такий варіант, слід добре ознайомитись з його сильними та слабкими сторонами, враховуючи їх особливості. До його недоліків можна віднести:
- Необхідність обережного відношення до налаштувань. Оскільки в протилежному випадку, сервер може стати вразливим з точки зору безпеки.
- Ціна. Цей тип хостингу не є одним з найдорожчих, але все одно існують варіанти, які будуть дешевшими.
- Для запуску проекту на такому сервері потрібно буде або мати навички адміністрування, або спеціаліста, який буде цим займатися, або оплачувати даний сервіс провайдеру.
З цього можна зробити висновок, що цей варіант – не саме краще для людей, які не мають технічних навичок або грошей на оплату додаткових послуг.
При цьому він має багато суттєвих переваг, які роблять його поширеним та популярним. Серед них можна відзначити:
- В першу чергу це – Root-доступ. Це означає, що у вас буде повноцінний доступ до всієї інформації сервера, а також дуже гнучкі можливості по їх налаштуванню. Таким чином, ви зможете робити майже що завгодно в будь-яких зручних для вас момент. Це дозволить налаштувати сервер так, що він буде на всі 100% відповідати потребам.
- При необхідності можна перезапустити сервер в будь-який час.
- Отримання виділеної IP адреси.
- Є можливість використовувати для розміщення великої кількості сайтів. Тому ви можете одночасно вести декілька проектів. Єдині обмеження – системні.
- Отримання максимального контролю над цими процесами, які проходять на сервері.
- Не менш важливо те, що ви самостійно зможете поставити потрібне програмне забезпечення. А от встановити ПЗ на звичайний віртуальний сервер – не вийде.
- Завдяки специфічності розподілу ресурсів, можна не переживати, що інші клієнти зможуть користуватися вашими ресурсами. Вони будуть доступні виключно для вас та ваших проектів.