Вагітність - це особливий стан жінки, і важливо знати особливості розвитку малюка на всіх термінах, щоб бути впевненими, що все відбувається нормально, без відхилень. 10 тиждень вагітності має свої чіткі виражені особливості. В цей час у мами вже закінчує перебудовуватися організм, пропадає почуття нудоти вранці. Але при цьому починається відчуття втоми та стомлюваності. Важливо правильно харчуватися, не забувати вживати вітаміни у натуральному вигляді. Це допоможе і мамі залишатися в хорошому настрої, і дитині правильно розвиватися.

Особливості у розвитку малюка на 10 тижні вагітності

Серед основних особливостей у розвитку малюка можна виділити такі моменти:

Вага дитини становить близько 5 грамів, а розмір дорівнює приблизно великій полуниці або сливі;

Починає активно розвиватися головний мозок та нервові закінчення;

•  Скелет малюка починає набувати чітких обрисів. Можна навіть розглянути риси обличчя. Хрящова тканина змінюється на кісткову;

•  Пропадають перетинки між пальцями;

•  Серце б'ється досить швидко – близько 160-170 ударів за хвилину;

•  Починають формуватися молочні зуби;

•  На тілі з'являється захисний пушок, який згодом зміниться справжнім волоссям;

•  Починають функціонувати багато внутрішніх органів: печінка, кишечник, нирки, підшлункова залоза.

Враховуючи, що скелет і м'язова тканина активно розвиваються, дитина починає крутитися в утробі матері, хоч вона цього поки що не помічає через маленький розмір плода.

Особливості відчуттів матері

Важливо відзначити, що розмір матки вже приблизно дорівнює розміру апельсина, через що вона сильно тисне на сечовий міхур. Мама часто хоче в туалет, а деякі моменти відбувається навіть нетримання. Особливо, при сильному сміху чи переживанні. Це цілком нормально і непокоїтися не потрібно. Важливо на 10 тижні вагітності звертати увагу на різкі та сильні відчуття.

Наприклад, про проблеми у розвитку дитини, аж до загрози викидня можуть свідчити наступні моменти: сильний головний біль, біль внизу живота, печіння при сечовипусканні, дуже сильна нудота та кров'янисті виділення з піхви. У цих випадках необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб пройти необхідне обстеження та врятувати обох: і малюка, і матір. Тому будьте уважні в даний період до будь-якого болю та дискомфорту – звертайте увагу на будь-які дрібниці. І краще зайвий раз потурбуйте лікаря, аніж мовчіть про наявність проблеми.