Про авторське право в Україні тривалий час не говорили. Однак ситуація змінюється і захист прав інтелектуальної власності стає актуальним та потрібним для підтвердження авторства, виводу продукту на міжнародний ринок, а також уникнення появи плагіату.

Сьогодні захистом авторських прав займаються досвідчені юристи, які допомагають брендам зареєструвати торгівельну марку, винаходи та інші об’єкти інтелектуальної власності. На сайті polikarpov.legal/uk ви можете ознайомитись із усім переліком послуг у даній галузі.

Давайте детальніше розберемось, з чого складається процедура захисту авторських прав в Україні?

На що ви маєте право як автор продукту інтелектуальної власності

До об’єктів інтелектуальної власності належать літературні, музичні, кінематографічні, художні твори, скульптури, реклами, архітектурні проекти тощо. Усіх їх об’єднує кілька важливих вимог:

  • оригінальне створенні, а не копіювання іншого об’єкту інтелектуальної власності;
  • матеріальна зафіксованість – ідея картини або книги так не може бути вашою власністю допоки ви не відтворите її в реальності.

Як тільки ви змогли підтвердити своє авторство, ви отримуєте можливість розпоряджатись об’єктом на ваш розсуд:

  • поширювати його безкоштовно або на продаж;
  • робити копії об’єкту;
  • дарувати його іншим;
  • вносити будь-які зміни, вдосконалюючи створене;
  • демонструвати широкій публіці фільм, картину, книгу тощо.

При цьому інші люди не мають права копіювати чи відтворювати зареєстровані об’єкти, не отримавши попередньо вашого дозволу на це.

Етапи захисту прав інтелектуальної власності

Перш за все необхідна реєстрація об’єкта – винаходу, твору, логотипу чи навіть назви бренду. Таким чином ви підтверджуєте своє авторське право та захищаєте продукт від посягань конкурентів, навмисного чи ненавмисного плагіату ідеї тощо.

Тож, якщо ви не зареєстрували об1єкт авторського права – необхідно якомога скоріше це виправити. У іншому разі довести авторство буде складніше.

Якщо ваша торгівельна марка, продукт, твір чи ідея зареєстровані, але ви помітили порушення права інтелектуальної власності: хтось використовую подібну до вашої упаковку товар або ж в мережі з’явився ваш трек під іншим авторством, необхідно звертатись до юристів та оформлювати скаргу у відповідні органи.

Супровід спеціалістів – запорука позитивного результату навіть у найзапеклішій боротьбі за авторське право.