На сучасному ринку кліматичного обладнання представлені найрізноманітніші моделі кондиціонерів. Вони поділяються на групи за характером установки та на класи залежно від потужності. Є варіанти промислові з високими показниками потужності й побутові. Сьогодні ми розглянемо варіанти для житлових приміщень або невеликих офісів.

Віконні моноблоки

Це найпростіше рішення для кондиціювання. Хоч і виглядають ці кондиціонери майже як "антикваріат", вони зустрічаються й до теперішнього часу.

Основним плюсом можна вважати лише монтаж кондиціонерів такого типу. Спосіб настільки простий, що з ним справляється більшість чоловіків, які мають уявлення про монтажні роботи.

Мінусів набагато більше. Врізається агрегат у вікно. Компресор знаходиться в кімнаті й рівень шуму може бути досить високим. При цьому на цьому вікні неможливо використовувати жалюзі, а іноді й штори. На перших поверхах проблему створюють ґрати. Численні дрібні недоліки цієї техніки призвели до виникнення інших різновидів кондиціонерів.

Мобільні кондиціонери

У даного типу кондиціонерів всі частини знаходяться в одному корпусі, а відведення тепла проводиться через гнучкий повітропровід. Принцип роботи такий самий, як і в інших кондиціонерів. Відмінність - повітря на охолодження конденсатора забирається з приміщення та видаляється на вулицю.

Спліт-системи

Так звані спліт-системи поділені на два блоки. Найактивнішу і найгучнішу частину кондиціонера винесли за межі приміщення, а всередині залишився пристрій, що подає повітря. Оскільки один із вузлів завжди однаковий, розрізняються спліт-системи за внутрішнім агрегатом. Виділяють настінні, підлогово-стельові, касетні та канальні моделі спліт-систем.

Канальні кондиціонери та мультиспліт-системи

Для одночасного кондиціювання кількох приміщень використовують мультиспліт-системи, а також пристрої канального типу. Щоб встановити канальний кондиціонер, потрібна підвісна стеля, над якою монтується система каналів. Для ефективної роботи потрібна участь проєктувальників та ретельні розрахунки.

Набагато простіше встановити мультиспліт-систему. У ньому однією зовнішній компресорний блок припадає кілька внутрішніх блоків. Найголовніше - потужність зовнішньої частини, якої має вистачити забезпечення всіх внутрішніх.

Більш складними та ефективними пристроями є VRF-системи, які здатні обслуговувати одночасно кілька десятків приміщень. Причому є можливість одночасно частину приміщень охолоджувати, інші нагрівати, при цьому економлячи електроенергію.

Підлогово-стельові кондиціонери

Універсальний представник спліт-систем, який чудово справляється з охолодженням приміщень великої площі та складної конфігурації. Підлогово-стельові кондиціонери можуть встановлюватися як вертикально (на підлозі), так і горизонтально (на стелі), з'їдаючи мінімум простору і забезпечуючи рівномірний повітряний потік.

Касетні кондиціонери

Касетні кондиціонери складаються з двох блоків – зовнішнього та внутрішнього. На відміну від стандартної спліт-системи, касетні кондиціонери розміщуються під підвісною стелею, а холодні потоки повітря спрямовані у 4 різні боки. Зовнішній блок візуально нічим не відрізняється від блоків класичної спліт-системи, він встановлюється з вуличного боку приміщення.

А професійно проконсультувати при виборі кліматичної техніки та здійснити якісний монтаж кондиціонерів, вам завжди допоможуть фахівці компанії "Ремонт оселі".