Житловий будинок потребує складної електроустановки з проводів, адаптованих до місця та типу приймача. У вас все більше різноманітних електроприладів, які потрібно підключати відповідними силовими кабелями.

Як правильно читати маркування електричних проводів?

В інтернет магазині на сайті https://www.acko.ua/e-store/xml_catalog/kabelne_markuvannya_1/ ви знайдете багато одно- або багатожильних електричних кабелів різного призначення. Провідники покриті кольоровими покриттями, а на кабелях з різними захисними покриттями є додаткові суцільні букви та цифри. Щоб вам легше було орієнтуватися в цій хащі, запроваджено стандарти, згідно з якими електричні кабелі мають бути промарковані. На кабелях, що характеризують їх параметри, надруковано рядок літер (великих і малих) та цифр. Маркування також повторюється на етикетці продукту.

Основне кольорове кодування

Основна установка для живлення більшості пристроїв, таких як холодильники, лампи або телевізори, виконується з одно- або багатожильних мідних кабелів, призначених для змінної напруги. Кожен провідник має відповідну кольорову ізоляцію, залежно від цільового використання. Зовні багатожильні кабелі покриті білою ізоляцією з пластику, зазвичай ПВХ. Фазний провідник, по якому проходить струм (позначений літерою L), ізольований різними кольорами залежно від виробника. Він може бути коричневим, сірим або чорним .

Також в електроустановці повинні бути окремі захисні провідники, позначені літерами PE, які розміщені в жовто-зеленій ізоляції. Захисні провідники підключаються, наприклад, до захисних контактів у штепсельних розетках (в будинку слід використовувати тільки штепсельні розетки з штифтом). Головний захисний провідник, що йде від будинку, підключається до заземлення, або до нульового провідника в розподільному пристрої.

Другим типом захисту є нульові дроти, позначені літерою N, які поміщені в синю ізоляцію. Нульовий провідник з'єднаний з нейтральною фазою трансформатора та заземлений. Його напруга повинна бути 0 В.

Надійний зв'язок між його елементами важливий для ефективної роботи системи сигналізації, тому правильна прокладка кабелів є важливою в дротових установках. Для цього використовуються внутрішньо будинкові телекомунікаційні кабелі типу YTDY з жилами діаметром 0,5 мм. Кількість проводів залежить від пристроїв, які підключаються.