Досить довгий час таксі використовувалося виключно для пасажирських перевезень. Максимум, що було в машинах таксі початку ХХ століття – місткі грати у багажному відділенні. Проте минуло лише 50 років – і практично у всіх країнах з'явилися вантажні таксі. Не стала винятком і Україна. Наприклад, для замовлення послуг вантажного таксі у Львові вам варто звернутися до компанії CarGoo!

Які машини використовуються у сучасному вантажному таксі?

У СРСР як вантажні таксі використовувалися ГАЗ-51 та ЗІС-150 – у 1950-х роках, ГАЗ-52 та ГАЗ-53 – у 1980-х роках. На вантажні таксі 1990-х важко було дивитися без скептицизму. Здебільшого це були неабияк уживані радянські автомобілі, трохи пізніше з'явилися імпортні вантажівки – теж «бачили види». Зараз 80% автомобілів у вантажних таксі – це "Газелі". І водії, і власники компаній ці машини набагато частіше хвалять, ніж лають. Маневрена, недорога, проста в експлуатації - ідеальний варіант для внутрішньоміських вантажоперевезень.

Іноді замість "Газелів" у вантажному таксі використовуються Fiat Ducato, Mercedes Sprinter, Hyundai Porter. "Асортимент" машин залежить від матеріально-технічної бази власника таксі.

Скільки коштують послуги вантажного таксі?

Нинішнє вантажне таксі не є класичним – у строгому значенні цього слова. Вантажні автомобілі давно вже не мають таксометра, який відраховує кілометраж і час простою. У вантажних таксі, як правило, є фіксована ставка - "N-а сума на годину". У різних компаніях одного міста ставка може бути приблизно однаковою, так і сильно відрізнятися. Все залежить від насиченості ринку.

Деякі компанії надають знижки клієнтам при замовленні автомобіля на певний термін та більше. В окремих випадках машину можна «викупити» на весь день. Але найчастіше вантажне таксі використовується саме для разових перевезень у межах міста, максимум – по прилеглій місцевості.

Використання вантажного таксі виправдане, якщо:

  • Ви проводите переїзд – квартирний, дачний чи навіть офісний. Коли всі речі вміщуються в 1-2 вантажівки, немає сенсу організовувати масштабне перевезення. Звернувшись у вантажне таксі, ви отримаєте оптимальну послугу за співвідношенням «ціна-якість».
  • Вам потрібна машина на годину або на дві - наприклад, щоб відвезти диван в новий будинок або забрати зі складу будматеріали. У цьому випадку вантажне таксі завдасть мінімум клопоту та максимум користі.