Процедура видалення нерва зуба знайома практично кожному, хто хоча б раз зіштовхувався із сильним зубним болем. І якщо ще недавно ця процедура не викликала у пацієнта жодних емоцій, крім почуття страху, то сучасні методики дозволяють депульпувати зуб швидко та безболісно.

Пройшовши за посиланням https://symmetrica.ua/, ви можете записатися на прийом до зубної клініки Symmetrica у Львові!

Що таке нерв зуба?

Зуб переважно складається із твердих тканин. Емаль - найтвердіша з них. Однак усередині порожнини зуба під дентином знаходиться судинно-нервовий пучок, який називається пульпою. Пульпа виконує кілька важливих функцій: пластичну, трофічну, захисну та рецепторну. Якщо описувати коротко, то пульпа живить і утворює тверді клітини зуба (дентин), захищає тканини періодонта від інфекції, має високу больову та температурну чутливість. У разі видалення пульпи зуб позбавляється живлення та захисту, швидше руйнується, може змінити колір. Тому стоматолог, перш ніж ухвалити рішення про видалення нерва, повинен зважити всі за і проти проведення цієї процедури.

Коли необхідно видалити нерв зуба?

Депульпування – повне видалення пульпи (зубного нерва). До цієї операції вдаються з метою збереження природного зуба у таких випадках:

  • пульпіт (гострий запальний процес пульпи),
  • великий скол зуба через механічну травму,
  • протезування зі значним відшліфуванням твердих тканин зуба.

Варто зазначити, що рішення про депульпацію зуба при протезуванні стоматолог приймає на власний розсуд. Проте видалення пульпи у разі попереджає виникнення запального процесу під коронкою.

Як відбувається процедура видалення нерва зуба

Ще кілька десятиліть тому видалення пульпи з допомогою миш'яку було єдиним рішенням. Пацієнти вкрай не любили цю процедуру через її тривалість та хворобливість.

Лікування зуба проходило у два прийоми. Спочатку стоматолог бормашиною розширював каріозну порожнину і на ділянку пульпи, що відкрилася, накладав пасту з миш'яком. На зуб ставилася тимчасова пломба. Протягом 1-2 днів миш'як убивав нерв, і вже при другому відвідуванні лікаря проводилося видалення пульпи. Завершувалась процедура накладенням пломби чи коронки.

Один із основних недоліків старого методу депульпування – його небезпечність. Миш'як, як відомо, — це отрута, яка при тривалому контакті із зубом може призвести до її повного руйнування. Тому миш'якова паста накладалася на короткий термін.

На щастя, сьогодні у пріоритеті зовсім інші методи депульпування — безболісні та безпечні для здоров'я.