Багато домовласників, які вирішили встановити у будинку або на дачі сонячну електростанцію, цікавляться особливостями її використання у зимові місяці. Відмінності у функціонуванні геліо систем влітку та взимку справді існують. Саме про те, як працюють сонячні панелі взимку, а також варіанти збільшення їх вироблення та обслуговування ми розповімо в цій статті.

А ознайомитися з умовами використання Зеленого тарифу ви можете за посиланням https://kbenergy.com.ua/ua/green-tarif!

Відмінні риси генерації енергії СЕС у зимовий час

Попри поширений міф, питома ефективність поглинання світла фотоелектричними панелями взимку вища, ніж улітку. Це з особливостями функціонування напівпровідникових матеріалів, чий ККД при зниженні температури зростає, а за підвищенні – падає.

При негативних температурах дрібні пилові частинки осідають вниз, і повітря стає чистішим. Це підвищує «інтенсивність» світла, що також сприяє зростанню генерації.

Останнім позитивним моментом є наявність снігового покриву. Оскільки з грудня до лютого сонце розташоване найближче до горизонту, оптимальний кут нахилу панелей збільшується. Його величина, що рекомендується, дорівнює географічній широті плюс 10-15 градусів, і сонячні батареї взимку в ідеалі розташовуються майже вертикально. Це дозволяє робочим поверхням поглинати не тільки пряме світло від сонця, а й відбите від снігу.

Чому генерація у зимові місяці нижча, ніж улітку?

На жаль, усі перераховані позитивні сторони не компенсують низький зимовий виробіток. Будь-яка СЕС виробляє у грудні приблизно 4-5 разів менше енергії, ніж у червні. Виною тому такі фактори:

  • Коротка тривалість дня. Найбільш істотний недолік фотоелектричних систем – швидке зниження ККД при недостатньому освітленні.
  • Подовжений шлях променів через атмосферу. У безповітряному просторі розсіювання світла немає. Більше щільне середовище – повітря – такому розсіюванню сприяє. Через великий кут нахилу потоку фотонів узимку доводиться подолати в 4-5 разів більший шлях через атмосферу, ніж улітку.