Справжньому рибалці завжди важливо вибрати відповідний зимовий костюм для риболовлі. Це питання актуальне у всі часи і тим більше сьогодні, коли безліч виробників пропонують найширший асортимент різноманітного рибальського екіпірування. Тому розглянемо в цьому огляді, якими критеріями необхідно керуватися при виборі комплектів одягу даного типу та, які практичні поради при цьому слід врахувати. Тут ви дізнаєтесь все про те, як обрати костюм для зимової риболовлі?

Головні критерії вибору

Одяг для зимової риболовлі насамперед повинен бути теплим, що утримує тепло користувача в нерухомому стані як мінімум при -30 С. Природно, при цьому важливо, щоб він не обтяжував і не сковував рухів, а сам наповнювач відрізнявся б не тільки легкістю, а й гідрофобністю , тобто не намокав навіть при зануренні у воду.

На другому плані стоїть функціональність – наявність кишень, відділів, лямок, блискавок та інших компонентів, що підвищують комфорт експлуатації у специфічних умовах. Розглянемо основні критерії вибору зимового екіпірування для риболовлі детальніше.

Комплектація костюма

Костюм, призначений для використання взимку на риболовлі, зручний, функціональний і оптимальний за ціною, якщо складатиметься з двох основних компонентів: куртки та штанів.

Кращім вибором буде куртка з широкими рукавами, що доходять до середини долоні. В умовах негативної температури та підвищеної вологості це сприяє захисту рук рибалки від обмороження оскільки більшість операцій з рибацьким знарядженням відбувається без рукавичок. Крім того, до рівня ліктя не повинно бути ніяких додаткових виступаючих елементів у вигляді кишень, застібок та ремінців. Всі вони тільки заважатимуть і створюватимуть перешкоди для налаштування снасті. Слід звернути увагу на бічні кишені. Найкраще, якщо вони будуть внутрішніми – це дозволить у разі потреби швидко зігріти руки.

Штани для зимової риболовлі обов'язково повинні мати високий пояс та лямки. Завдяки цьому вони будуть застраховані від сповзання, і в будь-якому положенні рибалка не застудить собі спину. Ще один важливий критерій вибору – ширина. Вона має бути такою, щоби штани легко одягалися зверху на рибальські чоботи. Всі відсіки та кишені повинні мати внутрішню структуру.

Такі елементи рибальського одягу, як комір і каптур захищають від сильних поривів вітру, хуртовини, снігу. Однак при виборі куртки необхідно звернути увагу на основні функції. Найкраще якщо капюшон буде забезпечений блискавкою, що дозволяє його відстібати.