Телескопічна драбина складається з багатьох секцій, що складаються одна в іншу, як частини підзорної труби. Найчастіше такі вироби виготовляють з алюмінію, щоб полегшити конструкцію. Якщо ви плануєте сходи на горище купити львів (http://ganok.com.ua/drabini-na-gorishche/), то головна особливість телескопічних моделей полягає у відсутності важільних сполук, які є «слабкою ланкою» в інших видах сходів.

Багато в чому саме це дозволяє збільшити експлуатаційні навантаження на виріб (допустиме навантаження на горищні сходи зазвичай 150 кг). Необхідний рівень висоти фіксують за допомогою замикаючого механізму. На деяких моделях передбачено регулювання рівня нахилу і висоти ступенів. Однак телескопічні драбини зустрічаються нечасто.

Ножичні моделі (їх ще називають пантографами, «гармошками») являють собою механізм розтягування сходів до робочого стану. На відміну від складних, їх виготовляють тільки з металу. Фіксує сходи в робочому положенні пружинний упор, який не дає їм мимоволі складатися. Недоліком цих конструкцій є те, що з часом в ході експлуатації вони починають скрипіти. Позбутися від скрипу допомагає періодичне мастило важільних зчленувань. Сходи мають висоту 250-350 см, габарити кришки люка: ширина – від 50 до 80 см, довжина -від 70 до 140 см (з кроком 10 см).

Що робити, якщо довжина сходів більше або менше необхідної?

У першому випадку у дерев'яних складних моделей спилюють зайві сходинки, а в ножичних – просто знімають заважаючи  секції, або можна спеціальні гіпсокартонні системи купити львів (http://ganok.com.ua/gipsokartonna-sistema/).

А якщо довжини драбини не вистачає?

У провідних компаній є різноманітні допоміжні елементи та гуртівня будівельних матеріалів львів (http://ganok.com.ua/). У тому числі і додаткові ступені. І якщо вже ми заговорили про додаткові елементи, то варто купити металеві поручні (особливо якщо сходи мають велику висоту і крутий кут нахилу), пластикові насадки на ніжки, які захищають поверхню підлоги від пошкодження і підвищують стійкість конструкції; а також декоративні пластикові планки, призначені для естетичної обробки отвору після монтажу сходів.