Рослини, мабуть, одна з найважливіших речей у будь-якому саду. Вони підкреслюють його зовнішній вигляд, визначають його стиль і виділяють сад з оточення. Тому варто приділити їм особливу увагу і ґрунтовно вникнути в питання: як вибрати рослини для саду на сайті https://botanicmarket.com.ua/?

Як створити сад самостійно?

Це конкретне і коротке питання. Однак відповідь на нього не настільки очевидна, а тим більше легка, проста і коротка. На дизайн саду та його майбутній вигляд впливають не тільки ваші уподобання та очікування. Іншими словами, підходячи до теми, ви можете не тільки врахувати те, що вам подобається, але і врахувати ряд факторів, які впливають на ваш майбутній сад. Це різні умови, в які закладена ваша ділянка, в які, загалом кажучи, повинен вписуватися майбутній сад. Звичайно, можна йти проти течії, але в довгостроковій перспективі це не буде ні добре виглядати, ні добре працювати. Більше того, у багатьох необдуманих випадках ваші зусилля та вкладені ресурси можуть бути витрачені даремно, тому що, як сказано: «Ви не можете пропускати певні речі».

Роль рослин

Основна асоціація, яка спадає на думку при плануванні рослин у саду, — це їх декоративні властивості. І так ви підходите до них спочатку. Тим часом рослини мають ряд інших властивостей та ролей, які вони можуть виконувати у вашому саду. Тому, перш ніж приступати до їх планування, ви повинні зрозуміти ці ролі, а потім визначити, які з них ви хочете використовувати. Його визначення в першу чергу впливає на те, які рослини вам знадобляться.

Спробуємо визначити функції рослин в саду:

  • декоративна - це основна роль, яка завжди спадає на думку перша. Тим не менш, розглядаючи рослини як елементи декору, слід пам’ятати про одну дуже важливу річ. Зокрема, рослини змінюються з часом. І це в місячних циклах, пов’язаних з сезонами та їх індивідуальними особливостями. Це означає, що рослини, наприклад квіти, не цвітуть цілий рік, а отже, не є декоративними цілий рік. Рослини, переважно листяні, мають період у кілька місяців у річному циклі, т. зв без листя, а потім не є основною прикрасою.
  • покриття - це означає, що рослини можуть приховувати деякі речі своєю формою, тобто розміром і звичкою. І не тільки всередині ділянки, створюючи більш-менш затишні, затишні закутки. Також їм можна закрити, наприклад, непривабливий паркан, ландшафт або безлад на ділянці сусіда.
  • приглушення - це роль, схожа на наведену вище. Правда, рослини ніколи не заглушать шуми чи інші неприємні звуки, але вони завжди можуть трохи приглушити їх. Наприклад, щільні живоплоти, що захищають від вулиці, завжди трохи покращують ситуацію.