Щороку вирощування кукурудзи стає все більш популярним серед українських фермерів, а ринок кукурудзи - один з найбільш швидкозростаючих ринків у аграрному секторі. Кукурудза сіється порівняно пізно, але велика різноманітність сортів та велика кількість змінних вимагають пошуку насіння в компанії Mas Seeds набагато раніше.
Великий інтерес до вирощування кукурудзи виникає внаслідок її універсального використання. Вона використовується для харчування, кормів, а останнім часом і енергії - для виробництва біоетанолу та біогазу. Найважливішим напрямком вирощування кукурудзи залишається використання кормів. Завдяки своїй високій ефективності, можливості силосування цілих рослин та окремих їх частин, вона добре працює як сировина для кормів. Без цього важко уявити інтенсивне розведення птиці або свиней. Також молочні та відгодівельні фермери не можуть обійтися без високоенергетичних кормів - це силосу з цільної кукурудзи, який забезпечує високу продуктивність молока та м’яса.
Різні напрямки використання пов'язані з різними морфологічними особливостями рослин кукурудзи, тому при виборі правильного сорту слід звернути увагу на дещо інші характеристики.
Вибираючи сорти для збирання зернових, як і у випадку іншого використання кукурудзи, ви повинні насамперед керуватися родючістю - більший урожай означає більший дохід для фермера. Потенціал врожайності сортів пов'язаний з їх раннім дозріванням - ранні сорти дають врожайність на нижчому рівні, ніж пізні сорти з більш тривалим вегетаційним періодом. Сорти з коротким періодом вегетації, швидше дозрівають і дають менший, але надійний урожай. Настільки ж важливою, як і врожайність, є стабільність, тобто здатність сорту отримувати високі врожаї в різних умовах вирощування, що значно підвищує безпеку вирощування. Ви перевіряєте точність врожаю, аналізуючи результати даного сорту протягом кількох років з можливим різним перебігом погодних умов.
Вирощування не вимагає трудомістких агротехнічних обробок або великих витрат. Кукурудза - це рослина з низькими вимогами до ґрунту і зазвичай дуже добре управляє водою. На розмір врожаю зерна впливають три фактори:
- вибір сорту,
- методи вирощування (переважно техніка внесення добрив і прополки),
- погодні умови (переважно періодичні посухи, які є основним чинником, що обмежує врожайність усіх культур, а не тільки кукурудзи).