Величезний Атлантичний океан, що розділяє Новий і Старий світ, був протягом тривалого часу нездоланною перепоною для більшості мореплавців. Виною тому є часті страшні бурі, що представляють небезпеку навіть для сучасних кораблів, що ж говорити про вітрильні кораблі минулої епохи? Та й глибини Атлантики до сих пір не вивчені належним чином, тому що їх дослідження дуже складні.

Пізнавальний інтернет-журнал Discover підготував підбірку цікавих фактів про Атлантичний океан, від яких у багатьох можуть мурашки пробігти по шкірі. Багато цікавих фактів та відомостей можна знайти на офіційному сайті журналу – https://discover.in.ua. Що ж, а ми тим часом розпочнемо знайомство з глибоководними і безмежними атлантичними просторами.

 1. Площа Атлантичного океану становить 106,5 млн км², що в 176 разів більше площі України. За розмірами Атлантичний океан поступається лише Тихому.

 2. Найглибша точка Атлантичного океану знаходиться на глибині понад 8,7 кілометрів.

 3. Своєю сучасною назвою Атлантичний океан зобов'язаний титану Атласу, одному з персонажів давньогрецької міфології.

 4. Раніше в різних країнах Атлантичний океан, точніше, окремі відомі його частини, називали Західним океаном або Зовнішнім морем.

 5. Середня глибина Атлантичного океану перевищує 3,7 кілометра.

 6. Легендарний континент Атлантида, який за легендою існував і згодом затонув, був розташованим десь в Атлантичному океані (що правда фактів на підтвердження цієї теорії зібрано не дуже багато).

 7. Води цього океану більш солоні, ніж води будь-якого іншого.

 8. Першим європейцем, який перетнув Атлантичний океан, став знаменитий Христофор Колумб. Однак, варто відзначити, що вікінги перетинали цей океан на своїх драккарах і добиралися до Північної Америки ще близько 1000 років тому, задовго до того, як Христофор Колумб відкрив Новий Світ.

 9. Атлантичний океан проходить через всі існуючі на Землі кліматичні пояси, від Арктики до Антарктики.

 10. За кількістю виловлюваної в ньому щорічно риби Атлантичний океан не поступається навіть Тихому, найбільшому з океанів нашої планети.

 11. Перший авіапереліт через Атлантику зробив американський пілот в 1927 році.

 12. У XX столітті багато компаній змагалися за Блакитну стрічку Атлантики – почесну нагороду, яка вручається суднам, які могли перетнути Атлантичний океан особливо швидко, швидше більшості інших кораблів.

 13. Обсяг всіх льодів Антарктиди приблизно дорівнює обсягу води в Атлантичному океані.

 14. Саме тут розташований знаменитий Бермудський трикутник, який до цих пір вважається однією з загадок нашого світу.

 15. Протилежні берега Атлантичного океану щорічно віддаляються один від одного приблизно на півтора-два сантиметри.

 16. Прокладка телеграфного кабелю по дну Атлантичного океану почалася ще в 1847 році, і з усіма ремонтами вона затягнулася на півтора десятка років.

 17. Саме в Атлантичному океані знаходиться Гренландія, найбільший острів Землі .

 18. П'ять разів сміливці пробували перетнути Атлантику на зв'язці повітряних куль, але всі вони загинули.

 19. Атлантичний океан займає близько 17% всієї земної поверхні. У ньому знаходиться чверть всієї води світу.

 20. В акваторії Атлантичного океану знаходиться єдине в світі море, яке не має берегів – Саргасове.

Більше фактів про моря, океани та природу довколишнього світу можна дізнатися на сайті журналу в рубриці “Природа” – https://discover.in.ua/nature/. Всього на сайті зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ довкола нас разом з Discover.