Криптовалюта являється різновидом цифрової валюти. ЇЇ емісію та облік автоматизовано здійснює децентралізована платіжна система. Сьогодні криптовалюти дуже популярні. Обсяг популярної індустрії зростає швидкими темпами. Практично всі масштабні технологічні корпорації запускають свої блокчейн проєкти.

Цифрова валюта в Україні

Українським законодавством не передбачається блокування розвитку криптовалют. Громадянам країни жодним законом не забороняється володіння криптовалютою. Україна стала помітним гравцем у світі блокчейну.
Українська біржа криптовалют KUNA являється однією з найперших та найбільших на території країни. Сьогодні біржа пропонує 31 пару валют. Більшість пропозицій – це різні види криптовалют до гривні. Програмний інтерфейс сервісу використовують криптомати країни. Криптотермінал надає можливість придбати біткойни за готівку. У біржовій склянці криптотермінал купує за оптимальною вартістю зустрічний ордер на реалізацію, а біткойни відсилає на електронний гаманець клієнта. Для початку торгів на біржі треба зареєструватися, та внести на баланс конкретну суму коштів.
17 торгових пар пропонує біржа криптовалют
BTC TRDE UA, створена IT-спеціалістом Богданом Чайкою у 2014 році в Дніпрі. Найпопулярнішою на торгах являється пара BTC/UAH. Згідно з вимогами фінансового моніторингу фізосіб на онлайн-платформі впроваджено ліміти.
Біржу EXMO вважають найбільшою у Східній Європі. Багатомовний інтерфейс представлений 11 мовами, у тому числі й українською. За гривню можна придбати Bitcoin, Et
hereum та фіатні валюти.

Перспективи діяльності українських криптовалютних бірж

Український ринок криптовалют має велику кількість учасників, завдяки створенню комфортних умов для майнінгу. За цим показником Україна займає 4 місце у світі. Проєкти, пов’язані з блокчейн-технологією стрімко розвиваються. Українською асоціацією венчурного капіталу та прямих інвестицій прогнозується можливість виходу ринку криптовалют країни на міжнародний ринок. Тому створення нормативної бази та сприятливих умов для функціонування криптоіндустрії являється перспективним напрямком розвитку економіки. 
Кроком, що наблизив легалізацію ринку криптоактивів стало підписання меморандуму про партнерство між Мінцифри та B
inance. Наступним кроком повинно стати врегулювання оподаткування операцій, пов’язаних з криптовалютними активами.