Говорять, що перший бойлер або котел для нагрівання води був придуманий ще в античній Греції якимсь Героном Олександрійським. Новинка працювала за принципом непрямого нагріву води паром, робила це швидко і економічно, т. є. була ефективна. Бойлерами стали називати накопичувальні водонагрівачі великої ємності, в яких температура води піднімалася з допомогою внутрішнього або зовнішнього нагрівача.

В магазині опалення можна вигідно придбати розширювальні баки львів.

В ролі перших використовуються різні пристрої-теплообмінники, в яких циркулює нагріта іншим джерелом енергії, середа — пар, вода, масло або т. д., в т. ч. проходить електричний струм. Зовнішні нагрівачі працюють від рідких, твердих і газоподібних енергоносіїв — соляр, вугілля, дрова, газ. Наприклад, такою є газовий пальник.

Більше інформації про водонагрівачи ви можете отримати в розділі водонагрівачі львів ціни.

Серед моделей, що випускаються промисловістю, є досить екзотичні комбіновані варіанти, що використовують з'єднання декількох типів нагрівачів:

- електричного та парового сонячного колектора і парового теплообмінника     -Тена і колектора солярію

Найбільше поширення в побуті отримали газові проточні водонагрівачі, по-старому звані газовими колонками, також електричні проточні та накопичувальні водонагрівачі.

Сьогодні в побутовому просторіччі бойлером, найчастіше, прийнято називати саме накопичувальні водонагрівачі, частіше напірного типу, з електричним нагрівачем, Теном, розміщеним всередині ємності з водою. Бойлер накопичувального типу, що пропонує інтернет-магазин опалення, найпопулярніший серед всіх типів водонагрівачів. Він простий в експлуатації, має порівняно невелику вартість, що залежить від параметрів не так сильно. Його призначенням як і раніше залишається отримання гарячої води в системі локального ГВП.