Система обліку робочого часу - справжній порятунок для керівника. Це зручний інструмент, який дозволяє відстежувати рівень продуктивності і контролювати дисципліну в компанії. Однак, різке впровадження подібного нововведення може привести до конфліктів в колективі.

Коли розмова заходить про облік робочого часу, колектив ділиться на два табори - противники і прихильники. Серед прихильників - керівництво різних рівнів. Противники - рядові фахівці, які сприймають факт установки системи на комп'ютер, як спробу вторгнення в особистий простір. По-перше, варто відразу сказати, що невдоволення співробітників в цьому випадку - процес абсолютно природний і нормальний. Все нове зазвичай лякає на психологічному рівні.

Помилки, які викличуть хвилю звільнень

  • Скритність

Більше 70% керівників вважають нормальним нишком шпигувати за персоналом. Однак рано чи пізно факт стеження спливає. Ні до чого хорошого це не призводить, оскільки такі методи протизаконні.

  • Відсутність діалогу

Навіть якщо ви повідомили персоналу щодо впровадження засобів контролю, це ще не означає, що вам вдалося припинити можливі невдоволення. Необхідно не просто поставити співробітників перед фактом, а й пояснити, навіщо компанія ввела подібні заходи.

  • Інформаційний вакуум

Цей пункт стосується кінцевих результатів. Найчастіше керівники не поспішають ділитися результатами проведеного моніторингу. Невідомість завжди загострює ситуацію. Ви тільки виграєте, якщо забезпечите співробітникам зворотний зв'язок - розповісте, що показала система, які зміни в результаті планується внести.

  • Ігнорування заперечень

Навіть при найбільш ретельній підготовці заперечення будуть - це варто прийняти як факт. Опрацюйте кожне заперечення. В крайньому випадку зверніться до трудового кодексу, який враховує не тільки працівників, а й власників бізнесу.