Робоче взуття призначається для захисту ніг від різних несприятливих впливів, зокрема від зовнішніх факторів, які можуть призвести до різноманітних виробничих травм. Взуття такого плану є індивідуальним засобом захисту. При цьому варто відзначити, що взуття для роботи кардинально відрізняється від того, що використовується в повсякденному житті. Вибираючи його, варто враховувати специфіку виробництва та комфорт працівників. Придбати робоче взуття можна на сайті talan.ua/uk/category/working-shoes/, де воно представлене у широкому асортименті.
Види робочого взуття
Робоче взуття, як і робочий одяг, є одним з необхідних елементів захисної та робочої екіпіровки, яка використовується на підприємствах. На сьогоднішній день існують різні види спецвзуття, призначені для захисту від шкідливих впливів різного характеру. Багато в чому класифікація спецвзуття залежить від вражаючих факторів, яким вона повинна протидіяти:
-
Взуття, що захищає від механічних пошкоджень;
-
Чоботи, що здатні протистояти агресивним хімічним речовинам;
-
Взуття, яке захистить впливу надвисоких чи наднизьких температур;
-
Взуття, що захистить від ураження електричним струмом.
Як обрати робоче взуття
Під час вибору спецвзуття слід врахувати цілий ряд факторів. Зробити це досить складно, тому якщо ви сумніваєтеся, то краще зверніться до досвідчених спеціалістів.
1. Врахуйте вид виробництва, де працюють ваші робітники. Продумайте, який тип захисту їм потрібен.
2. Сезон. Робоче взуття може бути:
-
Літнім. Полегшене взуття, яке забезпечує робітнику комфортну роботу у спекотний період.
-
Демісезонним. Таке взуття використовується для роботи при помірних температурах. Необхідно, щоб воно мало захист від вологи, адже восени та навесні дощі та талий сніг можуть легко намочити ноги робітника та значно погіршити умови його роботи.
-
Зимовим. Звичайно, зимове спецвзуття має бути розраховане на тривале перебування людини на відкритих майданчиках на морозі та у приміщеннях із низькою температурою. Окрім захисту від основних вражаючих факторів зимове робоче взуття повинно захистити ноги робітника від переохолодження.
3. Тип кріплення підошви:
-
Хімічний (клейовий, литий);
-
Механічний (рантовий, бортопрошивний, цвяховий, допельний);
-
Комбінований (клеєцвяховий, допельноклейовий, клеєбортопрошивний).
4. Матеріал робочої поверхні:
-
Шкіра;
-
Гума;
-
Кордура.